Home Kategorie Życie Atak zimy w kwietniu? Pogoda w Polsce gwałtownie się zmieni.
5.54K

Atak zimy w kwietniu? Pogoda w Polsce gwałtownie się zmieni.

Atak zimy w kwietniu? Pogoda w Polsce gwałtownie się zmieni.

Portal Fani Pogody informuje, że w kwietniu na terenie całej Polski mogą wystąpić „mróz, przymrozki, intensywne opady śniegu, a nawet burze adwekcyjne”.

Wiosna stała się faktem. Jednak jak przekazała PAP Katarzyna Ścisłowska z IMGW-PIB, od wtorku 29 marca nadejdzie wyraźne ochłodzenie i pod koniec tygodnia możliwe są lokalne opady śniegu z temperaturami w dzień w okolicach zera.

W kolejnych dniach tego tygodnia pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu. Będzie chłodniej. W dzień temperatury mają utrzymywać się poniżej 10 stopni, a pod koniec tygodnia na południowym wschodzie termometry w najcieplejszym momencie dnia wskazywać mają ok. 0 stopni. Nocami możliwe są przymrozki.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje również, że opady śniegu wystąpią w następnych dniach „na Pomorzu Gdańskim oraz we wschodniej i południowej części Polski”, a w czwartek 31 marca:

– „intensywne opady śniegu na południowym wschodzie. Lokalnie utworzyć się może pokrywa śnieżna o grubości 5-10 cm.”

Pierwszy weekend kwietnia również przyniesie nam chłodną, zimową aurę, jak podaje IMGW-PIB:

– „W weekend zachmurzenie duże z miejscowymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie możliwe opady śniegu, na północy przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem.”

Portal Fani Pogody donosi, że atak zimy może trochę potrwać na terenie Polski. Powołuje się na jeden z ostatnich modeli GEFS, pisząc, że „spadek temperatury będzie wyraźny, musimy spodziewać się również częstych opadów atmosferycznych”.

– „Będzie to początkowo deszcz, ale wraz z napływem coraz chłodniejszego powietrza, rozkład temperatury w dolnej troposferze faworyzować ma opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Krajobrazy mogą ulec zabieleniu, a nawet utworzy się pokrywa śnieżna na nizinach, która długo nie poleży.”

Portal Fani Pogody informuje także, że „kulminacyjna faza ochłodzenia przypadnie na okres od 1.04.2022 do 9.04.2022”, choć:

– „Nie można jednak wykluczyć, że chłodne masy powietrza z dalekiej północy zagoszczą u nas na dłużej. Na wyraźne ocieplenie przyjdzie nam nawet poczekać do drugiej połowy kwietnia, lecz to też nie jest pewne i zimny okres synoptyczny prawdopodobnie ulegnie przedłużeniu.”

Miasta chcą pobierać opłaty śmieciowe za ukraińskich uchodźców. Nie ma taryfy ulgowej.

Źródło: fanipogody.pl, PAP

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
399,00 zł
Oferta zakończona!
Rezonans magnetyczny głowy za 399 zł i więcej opcji w gabinetach TOMMA Diagnostyka Obrazowa – 21 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz