Home Kategorie News Ukraiński wywiad przejął tajny plan Putina na kolejny miesiąc. Rosjanie wdrażają plan „D-plus 60”.
8.11K

Ukraiński wywiad przejął tajny plan Putina na kolejny miesiąc. Rosjanie wdrażają plan „D-plus 60”.

Ukraiński wywiad przejął tajny plan Putina na kolejny miesiąc. Rosjanie wdrażają plan „D-plus 60”.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kirył Budanow stwierdził, że Ukraina ma dobre źródła w armii Rosji oraz na samym Kremlu, dzięki czemu udało się poznać tajne plany inwazji nazwane „D-plus 60”.

Sukcesy Ukraińców na wojnie wynikają nie tylko z ofiarności wojsk na froncie, ale i działań wywiadu, który dociera do planów Rosji, umożliwiając armii przygotowanie obrony. Szef wywiadu Ukrainy ujawnił nawet kulisy dalszych działań Kremla.

– „Wiele źródeł pracuje dla nas. Nasze źródła są wszędzie. W wojsku, w kręgach politycznych, a także w administracji prezydenta (Rosji, przyp.)” – powiedział Budanow.

W rozmowie z magazynem Coffee or Die zaznaczył, że Ukraina przygotowała solidną operację cyberwywiadowczą, dzięki której może mieć „dostęp do całego kompleksu wojskowego w Rosji”. To jedna z przyczyn sukcesów armii Ukrainy w pierwszym miesiącu inwazji, które zadziwiły świat.

To działania wywiadu miały sprawić, że Ukraińcy masowo niszczą kolumny rosyjskich konwojów, a największym sukcesem jest zniszczenie okrętu desantowego w porcie w Berdiańsku. Budanow podkreślił, że do ataku Ukraińców doszło po ustaleniu, kiedy Rosjanie zwożą do portu paliwo i amunicję, aby efekt zniszczenia był jak największy.

Budanow powiedział też o enigmatycznie nazwanych planach Rosji na tzw. kolejny etap inwazji.

– „Rosjanie stworzyli plany nazwane D-plus 30 i D-plus 60” – powiedział szef wywiadu wojskowego Ukrainy.

Liczby mają pokrywać się z rosyjskimi oczekiwaniami co do tego, jak ma wyglądać miesiąc, a następnie dwa miesiące wojny. Kirył Budanow z oczywistych względów nie ujawnił źródeł tych informacji, jednak przekonał, że wobec niepowodzenia rosyjskiego planu D-plus 30 (plan na pierwszy miesiąc wojny), również plan D-plus 60 nie zakończy się dla agresora sukcesem.

– „Widzimy, co robią, mamy nadzieję, że możemy powiedzieć, że D-plus 60 również się nie powiedzie. Dowództwo wojskowe Rosji widzi swoje straty, rzuca do walki nowe siły. Dowódcy nie mają czasu na zaplanowanie operacji. Więc rzucają swoich ludzi na zagładę, a my ich niszczymy” – podsumował Budanow.

Pomimo sukcesów na froncie i w wywiadzie, Budanow pozostaje realistą i podkreśla, że przy znaczącej przewadze militarnej wroga, pomoc wojskowa dla Ukrainy nadal jest potrzebnebna, szczególnie w ciężkim sprzęcie.

– „Przede wszystkim potrzebujemy wsparcia zbrojeniowego. Potrzebujemy poważnego uzbrojenia, a nie broni ręcznej. Potrzebujemy lotnictwa bojowego […], bardzo poważnych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowych […]. Z samą bronią ręczną i lekką nie będziemy w stanie rozwiązać żadnych problemów w tej wojnie” – powiedział szef wywiadu wojskowego Ukrainy.

Rosja planuje „potajemną operację”. Początek wyznaczono na 1 kwietnia.

EMS (elektryczna stymulacja mięśni) w firmie Health&Beauty
EMS (elektryczna stymulacja mięśni) w firmie Health&Beauty
143,00 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 55% zniżki na: EMS (elektryczna stymulacja mięśni) w firmie Health&Beauty

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz