Home Kategorie News Rosjanie wycofują się spod Kijowa. „To długoterminowy ruch, pogodzenie się z porażką”.
6.23K

Rosjanie wycofują się spod Kijowa. „To długoterminowy ruch, pogodzenie się z porażką”.

Rosjanie wycofują się spod Kijowa. „To długoterminowy ruch, pogodzenie się z porażką”.

Rosja zaczęła wycofywać część swoich wojsk spod Kijowa – przekazało we wtorek CNN, powołując się na amerykański wywiad. Waszyngton ocenia, że to oznaka zmiany szerszej strategii Rosji.

Po zakończeniu rozmów rosyjsko-ukraińskich w Stambule, szef rosyjskiej delegacji Władimir Miediński zapowiedział kroki w kierunku „deeskalacji konfliktu”. Rosjanie przekazali, że „drastycznie ograniczą aktywności wojskową na kierunkach kijowskim i czernihowskim”.

CNN podało, że Rosja rzeczywiście zaczęła wycofywać część wojsk spod Kijowa. Jak powiedział reporter telewizji Jim Sciutto, powołując się na dwa źródła wywiadowcze, USA zaobserwowały już ruchu rosyjskich sił pod Kijowem. Dodał też, że według wywiadu „to nie jest krótkoterminowe dostosowanie sił, by je przegrupować, ale długoterminowy ruch” świadczący o pogodzeniu się przez Rosję z porażką ofensywy na północy.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik Pentagonu John Kirby, który stwierdził, że w ostatnich dniach Rosjanie zaprzestali prób czynienia postępów pod Kijowem i skoncentrowali swoje wysiłki na wschodzie kraju.

W Stambule, po zakończeniu rozmów z Ukrainą, rosyjski wiceminister obrony Aleksandr Fomin oznajmił, że Rosja ograniczy swoje działania wojskowe na odcinkach pod Kijowem i Czernihowem. Tłumaczył to chęcią „zwiększenia wzajemnego zaufania”, potrzebnego do zawarcia porozumienia pokojowego.

Ukraiński wywiad przejął tajny plan Putina na kolejny miesiąc. Rosjanie wdrażają plan „D-plus 60”.

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz