Home Kategorie Poruszające Odmówiono wysłania karetki do ciężarnej Ukrainki. „O życiu zdecydowało 15 minut”.

Odmówiono wysłania karetki do ciężarnej Ukrainki. „O życiu zdecydowało 15 minut”.

Odmówiono wysłania karetki do ciężarnej Ukrainki. „O życiu zdecydowało 15 minut”.

Burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski złożył zażalenie na operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie. Odmówił on wysłania karetki do kobiety z Ukrainy w zaawansowanej ciąży.

Opisana sytuacja miała miejsce 5 marca w hali Dworca Zachodniego. Pełniący tam dyżur pracownik socjalny, który pomagał uchodźcom z Ukrainy, zaobserwował niepokojącą sytuację.

– „Kobieta w zaawansowanej ciąży trzymała się za brzuch i pochylała do przodu. Pracownik ustalił, że 26 letnia Ukrainka jest w trzecim trymestrze i poprzedniego dnia przypadkowo wylała na brzuch gorący napój” – opisał sytuację burmistrz Woli. Kobieta podróżowała jeszcze z dwójką dzieci w wieku 3 i 5 lat i w związku z tym nie byłą w stanie samodzielnie dostać się do szpitala.

Jak stwierdził Strzałkowski, pracownik ustalił, że w tamtym momencie na terenie dworca nie ma czynnego punktu medycznego.

– „O godzinie 12.41 zadzwonił pod numer alarmowy 112. Przedstawił się, podał miejsce zdarzenia i wyjaśnił sytuację, które był świadkiem” – poinformował burmistrz dodając, że operator dopytywał się o wielkość śladów po oparzeniu oraz przekazał, że poparzenie nie jest stanem zagrażającym życiu.

Pracownik poinformował operatora, że kobieta jest blada, nie jest w stanie się poruszać a ból narasta. Poza tym trzy doby jechała pociągiem, a z powodu bólu brzucha ostatni raz piła wodę ubiegłego dnia.

– „Mimo przekazania tych informacji oraz wyraźnego nalegania ze strony pracownika socjalnego na przyjazd pogotowia z powodu pogarszającego się stanu kobiety, operator 112 odmówił przyjazdu karetki i polecił żeby udać się na izbę przyjęć” – przekazał Strzałkowski.

Dzięki policjantom pełniącym służbę na Dworcu Zachodnim wezwano karetkę przez centralę policji.

– „Po przetransportowaniu ciężarnej kobiety do szpitala okazało się, że stan zdrowia i życia jej oraz dziecka jest zagrożony. W trybie natychmiastowym została wykonana operacja. Według lekarza, o życiu obojga zdecydowało 15 minut” – dodał burmistrz Woli.

Krzysztof Strzałkowski zwrócił się do wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła „o podjęcie konkretnych działań w stosunku do operatora numeru 112”.

– „Prowadzimy postępowanie wyjaśniające w tej sprawie” – odpowiedziała rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.

Rosjanie najpierw zabili jej męża, potem bestialsko ją zgwałcili. Wszystko przy jej malutkim synku.

Źródło: PAP

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz