Home Kategorie News Morawiecki ogłosił radykalny plan. „Nie może być powtórki z głupoty”.
4.43K

Morawiecki ogłosił radykalny plan. „Nie może być powtórki z głupoty”.

Morawiecki ogłosił radykalny plan. „Nie może być powtórki z głupoty”.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział uniezależnienie Polski od rosyjskich surowców i wprowadzanie „planu derusyfikacji w obszarze gazu”. Zaapelował też do KE, aby ustaliła podatek od rosyjskich węglowodorów.

Wojna na Ukrainie doprowadziła do mobilizacji krajów, przedsiębiorstw i instytucji publicznych z całego świata przeciwko Putinowi. Prezydent USA został poproszony o komentarz dotyczący rosyjskich zapowiedzi „ograniczenia działań wojennych” pod Kijowem i Czernichowem.

– „Zobaczymy, czy Rosja zrobi to, co zapowiedziała” – powiedział Joe Biden. USA będą kontynuować wspieranie Ukrainy oraz nakładanie sankcji.

Morawiecki powiedział też na środowej konferencji prasowej o konieczności nałożenia znaczących sankcji na Rosję. Wcześniej pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zdradził, że chodzi o „embargo na dostawy rosyjskiego węgla, ropy naftowej, także być może gazu”.

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie wystąpienia zadeklarował m.in. odejście od rosyjskiej ropy do końca tego roku oraz nałożenie całkowitego embargo na węgiel z Rosji.

– „Mam nadzieję, że w kwietniu, najpóźniej w maju, nastąpi całkowite odejście od rosyjskiego węgla” – dodał szef polskiego rządu.

– „Wzywam Komisję Europejską, aby ustaliła podatek od rosyjskich węglowodorów. Tak, aby w sprawiedliwy sposób również przebiegał handel i wyglądały zasady gospodarcze na jednolitym rynku europejskim. Nie może być już powtórki z tamtej nie tylko głupoty, ale z tamtej zbrodniczej, niedobrej polityki, która uzależniała od Rosji. Dawała nie tylko argumenty do rąk Putina, ale także dawała petrodolary, dawała euro, dawała dolary po to, żeby Putin i Rosja mogły budować swój arsenał wojenny i mogły zaatakować sąsiadów” – powiedział Morawiecki.

Polska będzie robiła wszystko, aby do końca 2022 roku odejść od rosyjskiej ropy naftowej – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

– „Doszliśmy dzisiaj do tego że jesteśmy już w znacznym stopniu niezależni, ale i tutaj pokazujemy najbardziej radykalny plan w Europie odejścia od rosyjskiej ropy do końca tego roku” – powiedział premier.

– „Będziemy robili wszystko, żeby do końca tego roku odejść od rosyjskiej ropy” – dodał Morawiecki.

„Wszyscy do schronów! Z Krymu lecą rosyjskie samoloty!”. Niepokojące doniesienia.

Laserowy peeling węglowy twarzy
Laserowy peeling węglowy twarzy
99,00 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Laserowy peeling węglowy twarzy za 99 zł w DC Beauty Studio w Bydgoszczy (zamiast 200 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz