Home Kategorie Poruszające „Apokaliptyczna pustynia”. Wstrząsające nagranie z odbitego ukraińskiego miasta [WIDEO]

„Apokaliptyczna pustynia”. Wstrząsające nagranie z odbitego ukraińskiego miasta [WIDEO]

Irpień pod Kijowem został wyzwolony z rąk rosyjskich okupantów. Ukraińskie media opublikowały nagranie ze spustoszonego miasta, gdzie przed wojną mieszkało ok. 70 tys. mieszkańców.

Irpień został niemal zupełnie zniczony przez rosyjski ostrzał i walki. Na nagraniu ukraińskiego operatora Jurija Hruzinowa widać zwłoki leżące na ulicach, zniszczone domy, mosty, tory kolejowe, czy spalone i rozerwane na strzępy samochody. W mieście słychać odgłosy odległych wystrzałów.

Irpień był ostrzeliwany przez Rosjan od pierwszych dni wojny na Ukrainie. Armia Władimira Putina próbowała z tego kierunku podejść pod Kijów. Mieszkańcy, ryzykując życiem, ewakuowali się pod ostrzałem. Wielu poniosło śmierć.

W poniedziałek, po miesiącu walk, ukraińskie władze poinformowały o odzyskaniu kontroli nad miastem. Mieszkańcy otrzymali jednak zakaz powrotu do niego, ze względu na trwający ostrzał. Zapowiedziano, że od środy w mieście zaczną się operacje poszukiwania zaginionych oraz identyfikacji zabitych.

– „Połowa miasta została zniszczona. Zburzono przede wszystkim obiekty infrastruktury krytycznej. Dołożymy starań, by je odbudować. […] Mieszkańcy, którzy wciąż znajdują się w Irpieniu, kategorycznie nie chcą stamtąd wyjechać. Zachęcamy ich jednak do tego, ponieważ w mieście jest niebezpiecznie i nadal trwają walki” – przekazał mer Irpienia Ołeksandr Markuszyn.

„Wszyscy do schronów! Z Krymu lecą rosyjskie samoloty!”. Niepokojące doniesienia.

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz