Home Kategorie News PILNE! Rosyjskie bombowce z bronią jądrową przeleciały nad Szwecją.
27.58K

PILNE! Rosyjskie bombowce z bronią jądrową przeleciały nad Szwecją.

PILNE! Rosyjskie bombowce z bronią jądrową przeleciały nad Szwecją.

Dwa z czterech rosyjskich samolotów, które na początku marca naruszyły szwedzką przestrzeń powietrzną niedaleko Gotlandii, wyposażone były w broń jądrową – podała telewizja TV4.

Incydent miał miejsce 2 marca na wschód od Gotlandii. Dwa rosyjskie bombowce Su-24, eskortowane przez dwa myśliwce Su-27, przez „krótki czas” naruszyły szwedzką przestrzeń powietrzną. Obydwa samoloty wyruszyły z bazy w Kaliningradzie.

Szwedzkie siły powietrzne odpowiedziały dwoma myśliwcami Jas 39 Gripen. Według źródła TV4 samoloty Su-24 wyposażone były w broń jądrową. Jak podkreśla medium, „było to celowe działanie mające zastraszyć Szwecję”. Szwedzkie siły zbrojne nie potwierdziły na razie tych doniesień.

– „Przeanalizowaliśmy incydent i choć nie można wykluczyć błędnej nawigacji, to wszystko wskazuje na to, że było to właśnie celowe działanie. Że naruszyli granice Szwecji” – powiedział cytowany przez TV4 dowódca szwedzkich sił powietrznych Carl-Johan Edström.

Na początku marca na Gotlandii siły powietrzne Szwecji oraz Finlandii przeprowadzały wspólne ćwiczenia. Wcześniej szwedzki rząd wzmocnił obecność wojska na tej wyspie.

Rosyjscy żołnierze odmawiają wyjazdu na Ukrainę. „Słabnie morale”.

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
90 dni
do końca oferty!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz