Home Kategorie News Ujawniono kremlowską listę płac. Tyle dostają żołnierze Putina.
6.66K

Ujawniono kremlowską listę płac. Tyle dostają żołnierze Putina.

Ujawniono kremlowską listę płac. Tyle dostają żołnierze Putina.

Na ile Putin wycenia życie bojowników przyłączających się do Rosji? Jego armia ma dokładny cennik dla werbowanych wojskowych. Redakcja CNN dotarła do informacji, ile dostają Syryjczycy za miesiąc walki.

Ile zarabiają bojownicy zwerbowani przez Putina? Z informacji podanych przez BBC wynika, że Rosja oferuje bojownikom z Syrii równowartość 5000 funtów miesięcznie, aby walczyli po jej stronie w wojnie przeciwko Ukrainie.

Cytowany syryjski syryjski ochotnik przyznał, że wie, iż Rosja dokonuje masakry na Ukrainie, ale zgłosił się, bo zaciągnięcie się walki pomaga wielu ubogim Syryjczykom wyżywić rodziny. Przyznał, że sam zgłosił się ze względu na pieniądze. Powiedział też, że jego rodzina nie chce, aby wyjeżdżał, ale obiecano mu, że w przypadku jego śmierci bliscy otrzymają 37 tys. funtów.

Cytowany przez BBC bojownik dodał, że wie o co najmniej 200 osobach, które zgłosiły się na ochotnika. Rząd ukraiński i jedna z wiodących syryjskich organizacji pozarządowych twierdzą, że w całej Syrii powstało 14 ośrodków rekrutacyjnych.

Rosyjscy żołnierze odmawiają wyjazdu na Ukrainę. „Słabnie morale”.

Źródło: PAP

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz