Home Kategorie Poruszające Rosjanie użyli zakazanych „min przeciwpiechotnych”. Kolejne łamanie praw człowieka.

Rosjanie użyli zakazanych „min przeciwpiechotnych”. Kolejne łamanie praw człowieka.

Rosjanie użyli zakazanych „min przeciwpiechotnych”. Kolejne łamanie praw człowieka.

Human Rights Watch powiedział, że Rosja ma do dyspozycji takie miny: mogą zabijać i ranić ludzi w promieniu 16 metrów. Użyli ich we wschodnim rejonie Charkowa.

– „Chodzi o minę POM-3. Rosjanie chwalą się, że jest wyposażona w sztuczną inteligencję, potrafi odróżnić człowieka od zwierzęcia i pojazdu (POM-4 wybucha tylko pod pojazdami), odróżnia cywila od żołnierza, ma wbudowany chip zapobiegający nieautoryzowanemu rozbrojeniu (ponoć „nie do złamania”), za pomocą którego można ustawić i zmieniać zdalnie czas automatycznej detonacji po określonym czasie albo i całkiem rozbroić.” – napisano w wyjaśnieniu.

– „POM-3 to chyba mina „skacząca”, czyli nie wybucha jak klasyczny „krowi placek”, tylko wyrzuca w powietrze cylinder wypełniony materiałem wybuchowym i stalowymi kulkami – i dopiero ów cylinder wybucha. Coś podobnego wymyślili Niemcy (mina typu S), a po nich zastosowały to inne państwa – bardzo brzydka zabawka” – dodano.

– „Elektronika odbiera sygnały o drganiach gruntu pod kopalnią i porównuje je z sygnaturami przechowywanymi w pamięci. Jeśli drgania są podobne do tych powodowanych przez ludzkie kroki, a także mają wystarczającą amplitudę, wskazującą na zbliżanie się do celu, wydawane jest polecenie wyzwolenia głowicy, która leci na wysokość około 1-1,5 mi eksploduje.” – te miny to okrucieństwo w czystej postaci.

PILNE! Rosyjskie bombowce z bronią jądrową przeleciały nad Szwecją.

Źródło: Twitter, wykop

eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
69,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent(ka) – pomoc nauczyciela przedszkola za 69 zł z Kursyzdalne.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz