Home Kategorie Życie Uwaga! Liczba Ukraińskich uchodźców właśnie przekroczyła 4 miliony.

Uwaga! Liczba Ukraińskich uchodźców właśnie przekroczyła 4 miliony.

Uwaga! Liczba Ukraińskich uchodźców właśnie przekroczyła 4 miliony.

Liczba Ukraińców uciekających przed wojną za granicę przekroczyła 4 mln. To przeszło dwa razy więcej osób. To dwa razy więcej niż liczba emigrantów podczas fali z 2015 roku.

Ponad 4 mln obywateli Ukrainy opuściło ojczyznę, by uciec przed wojną do innych krajów, podaje dziś Agencji ONZ ds. uchodźców. Najwięcej dotarło oczywiście do Polski. Mowa tutaj o ponad 2,3 milionach uchodźców.

Prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami UW szacuje, że z tej grupy w Polsce pozostaje 1,2 – 1,3 mln Ukraińców. Pozostali najczęściej decydują się ruszyć dalej na Zachód (800 – 900 tys.). Rośnie jednak liczba uchodźców, decydujących się na powrót na Ukrainę, gdyż nie są w stanie zaaklimatyzować się w obcym państwie.

Według ONZ, około 610 tys. przekroczyło granice Rumunii, 387 tys. uciekło do maleńkiej Mołdawii, a ponad 350 tys. Ukraińców wyjechało też do Rosji. Ponadto przekazano, że blisko 40 tysięcy osób, Rosjanie siłowo wywieźli do Rosji.

Źródło: Frontex

Warto zauważyć, że w 2015 roku do granic Europy dotarło łącznie ponad 1,83 mln osób. Jechali z wielu krajów, w tym z Syrii od kilku lat ogarniętej wojną domową. To jednak nic w porównaniu z falą uchodźców z jaką mamy do czynienia w tym momencie. Zastanawiające jest to, jak Europa sobie z tym poradzi.

PILNE! Rosyjskie bombowce z bronią jądrową przeleciały nad Szwecją.

Źródło: 300gospodarka.pl

 

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
Oferta zakończona!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz