Home Kategorie Poruszające Czechy. Półtoraroczna Ukrainka z poparzeniem 60 proc. ciała. Dziewczynka jest po operacji, która okazała się sukcesem.

Czechy. Półtoraroczna Ukrainka z poparzeniem 60 proc. ciała. Dziewczynka jest po operacji, która okazała się sukcesem.

Czechy. Półtoraroczna Ukrainka z poparzeniem 60 proc. ciała. Dziewczynka jest po operacji, która okazała się sukcesem.

18-miesięczna ukraińska dziewczynka, która ma poparzenia na 60 proc. ciała przeszła pierwszy z serii niezbędnych zabiegów chirurgicznych w klinice w Pradze. Operacja się udała.

Lekarze z kliniki leczenia oparzeń usunęli około 30 proc. martwej tkanki na kończynach dziewczynki. Do pokrycia tych fragmentów skóry użyto materiału od dawcy.

Do pokrycia odsłoniętych ubytków użyto skórę dawcy. Stan 18-miesięcznej dziewczynki jest krytyczny, ale stabilny. Lekarze planują  usunąć z ciała dziewczynki całą poparzoną skórę do końca tygodnia.

Mała, dzielna dziewczyna oraz jej matka uciekły ze Lwowa, gdzie lekarze nie byli w stanie jej pomóc. Zwrócono się o pomoc do Czeskich specjalistów. Przez lotnisko w Rzeszowie matka z córką samolotem trafiły do Pragi.

Operację transportu przeprowadzono w ramach systemu MEDEVAC. Nas cieszy fakt, że operacja dziecka zakończyła się sukcesem. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że dla dziewczynki, to co się stało, będzie olbrzymią traumą. Mamy jednak nadzieje, że sobie z tym poradzi, podobnie jak jej mama.

PILNE! Rosyjskie bombowce z bronią jądrową przeleciały nad Szwecją.

Źródło: polsatnews.pl

 

 

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz