Home Kategorie News Pilne! Zaczęła się ofensywa Białorusi. Ostrzał spod polskiej granicy.
17.29K

Pilne! Zaczęła się ofensywa Białorusi. Ostrzał spod polskiej granicy.

Pilne! Zaczęła się ofensywa Białorusi. Ostrzał spod polskiej granicy.

– „Lotnisko w Brześciu na zachodzie Białorusi służy Rosjanom jako baza jednostek, które przeprowadzają ataki rakietowe na Ukrainę” – podał Ukrinform.

– „Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko poinformował w ukraińskiej telewizji, że Rosjanie zaczęli wykorzystywać lotnisko w Brześciu na zachodzie Białorusi, przy granicy z Polską, do ataków rakietowych na Ukrainę” – podano.

– „Ofensywa z Białorusi tak naprawdę już się zaczęła. Ponadto, Rosjanie zaczęli wykorzystywać lotnisko w Brześciu do ostrzału rakietowego naszego terytorium” – przekazał Wadym Denysenko.

Dodał, że białoruski reżim nie jest gotowy do wysłania swoich wojsk lądowych na Ukrainę. Jednak Rosja naciska na Białoruś. Więc niewykluczone jest to, że prędzej czy później włączą się do konfliktu.

W środę ukraiński sztab generalny ogłosił, że choć władze Białorusi oficjalnie zaprzeczają, iż biorą udział w wojnie, to należy jednak zauważyć, że udostępniają oni swoje lotniska etc. dla rosyjskiej armii.

Ukraiński sztab generalny poinformował tymczasem w komunikacie opublikowanym na Facebooku, że Rosja rozlokowuje na Ukrainie kolejne jednostki artylerii.

– „Rosjanie tworzą też nowe grupy ofensywne, włączając również te jednostki, które poprzednio zostały wycofane. Pewne jednostki z obwodu kijowskiego są przemieszczane w innych kierunkach” – podał Sztab Generalny.

Euromaidan PR przekazuje, że według Pentagonu sześć z „około trzydziestu” dostaw dla Ukrainy, obejmujących najnowszą rundę „pomocy w zakresie bezpieczeństwa”. Ponadto bardzo szybko wysłany też zostanie kolejny transport dronów Switchblade.

PILNE! Rosyjskie bombowce z bronią jądrową przeleciały nad Szwecją.

Źródło: wp.pl

 

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
49,99 zł
Oferta zakończona!
Dzień Kobiet: Masaż klasyczny lub relaksacyjny od 49,99 zł w gabinecie Czas Relaksu w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz