Home Kategorie Życie Szok! Rosjanie przechodzą na stronę Ukrainy. Tworzy się nowy legion „Wolna Rosja”
6.46K

Szok! Rosjanie przechodzą na stronę Ukrainy. Tworzy się nowy legion „Wolna Rosja”

Szok! Rosjanie przechodzą na stronę Ukrainy. Tworzy się nowy legion „Wolna Rosja”

– „Ochotnicy z wojsk rosyjskich, którzy przeszli na stronę ukraińską, będą walczyć w legionie „Wolna Rosja” – poinformował Ukraiński wywiad na telegramie. W jego skład wejdzie 100 osób.

W skład legionu „Wolna Rosja” weszło ponad 100 żołnierzy armii Putina, którzy podjęli decyzję o tym, żeby przejść na stronę Ukrainy. To naprawdę cieszy, że zdecydowali się podjąć ten krok.

Na telegramie napisano, że pierwsi członkowie legionu są już zaznajamiani z wyrzutnią przeciwpancernych pocisków kierowanych NLAW.

Oprócz tego dowódcy pododdziałów legionu zapoznali się z sytuacją na frontach i wspólnie stwierdzili, że mają chęć podjęcia walki przeciwko tak zwanym „kadyrowcom” czyli czeczeńskim bojownikom, którzy współpracują z Rosjanami.

– „Tymczasem Rosja oferuje syryjskim bojownikom równowartość 5 tys. funtów (ok. 28 tys. złotych) miesięcznie, by walczyli po jej stronie w wojnie przeciwko Ukrainie” – podał BBC NEws.

Jeden z cytowanych bojowników z Syrii mówił o tym, że zdają oni sobie sprawę ze zbrodni popełnianych przez Rosjan, ale dla bojowników, to sposób na wyżywienie ich rodzin. Syria jest bowiem uboga.

Sam mówił o tym, że zgłosił się wyłącznie dla pieniędzy i wie o co najmniej 200 innych osobach, które podjęły tą decyzję, ze względu na oferowane pieniądze.

Jak wskazuje BBC, rząd ukraiński i jedna z wiodących syryjskich organizacji pozarządowych twierdzą, że w całej Syrii obecnie znajduje się 14 ośrodków rekrutacyjnych.

Pilne! Zaczęła się ofensywa Białorusi. Ostrzał spod polskiej granicy.

Źródło: wp.pl

Park trampolin: bilety
Park trampolin: bilety
13,59 zł
25,00 zł
Oferta zakończona!
Park trampolin: bilet dla 1 osoby za 16,99 zł i więcej opcji w Jump6 (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz