Home Kategorie News Kaczyński zabrał głos w sprawie Smoleńska. „Nie mamy żadnej wątpliwości. Wiemy bardzo dużo”.
101

Kaczyński zabrał głos w sprawie Smoleńska. „Nie mamy żadnej wątpliwości. Wiemy bardzo dużo”.

Kaczyński zabrał głos w sprawie Smoleńska. „Nie mamy żadnej wątpliwości. Wiemy bardzo dużo”.

– Nie mamy żadnej wątpliwości, że w Smoleńsku był zamach – powiedział w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polskim Radiem został zapytany o to, czy Polska rozważa działania prawne w sprawie katastrofy smoleńskiej. Według prezesa PiS, sytuacja do tego dojrzewa.

– „My w tej chwili już naprawdę bardzo dużo wiemy, co się naprawdę stało na lotnisku smoleńskim. Nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach, natomiast jesteśmy w sensie procesowym w trochę trudniejszej sytuacji – wyraźnie trudniejszej” – ocenił.

Kaczyński nie był jednak w stanie powiedzieć, kiedy w trybie procesowym takie działania mogłyby się zdarzyć. Zaznaczył też, że zmarł nagle szef grupy zajmującej się w prokuraturze tą sprawą, zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek. Jest też wywód zespołu prowadzonego przez Antoniego Macierewicza.

– „Trzeba będzie to jakoś połączyć. Nie będzie to przedsięwzięcie łatwe, przynajmniej jeśli chodzi o tę stronę ad personam, bo ad rem, tak – co do sprawy, jak ona przebiegła, to tak, ale jest jeszcze odpowiedzialność osobista” – mówił wicepremier.

– „Tutaj my różne rzeczy wiemy, mamy pewne przeświadczenia, które się wydają oczywiste, ale z punktu widzenia procesu karnego te przeświadczenia niewiele mogą – mają niewielkie znaczenie. Krótko mówiąc – musimy jeszcze nad tym popracować, ale w tej chwili warunki są lepsze, niż były przedtem” – podkreślił.

Dalej w rozmowie Kaczyński powiedział, że sprawa katastrofy smoleńskiej „przez bardzo wielu była zapomniana”, a teraz przypomniał ją Wołodymyr Zełenski oraz rosyjski wicepremier Dmitrij Rogozin.

– „Na swój sposób przypomniał ją pan premier Rogozin, za co powinniśmy być mu wdzięczni, chociaż były to pogróżki pod moim adresem” – powiedział prezes PiS. Wyjaśnił, że chodzi o wpis Rogozina na Twitterze szybko skasowany przez ten serwis.

Według prezesa PiS nowa sytuacja nie przyniesie nowych materiałów z Zachodu w sprawie Smoleńska, ale chciałby się mylić w tej sprawie. Dodał jednak, że to, co już uzyskano z zachodnich laboratoriów, to bardzo dużo. Sam ocenił, że dotąd postawa międzynarodowych elit była bardzo sceptyczna, aby wyjaśnić sprawę katastrofy smoleńskiej, ale to nastawienie się teraz zmieniło.

– „Kiedy mówiłem w wywiadzie dla BBC o możliwości zamachu, zostałem w trakcie nagrania niezwykle gwałtownie zaatakowany przez dziennikarza (…). Dziś rzeczywiście wszystko wskazuje na to, że ta atmosfera się zmieniła” – zaznaczył szef PiS.

Władimir Putin jest chory? „Ten lekarz odwiedził go co najmniej 35 razy”.

Źródło: Polskie Radio

Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
19,19 zł
35,00 zł
Oferta zakończona!
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja (do -53%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz