Home Kategorie News Rosyjskie wojsko się buntuje? Przechwycona rozmowa żołnierza z żoną wyjaśnia wiele.
5.41K

Rosyjskie wojsko się buntuje? Przechwycona rozmowa żołnierza z żoną wyjaśnia wiele.

Rosyjskie wojsko się buntuje? Przechwycona rozmowa żołnierza z żoną wyjaśnia wiele.

SBU ujawniła rozmowę rosyjskiego żołnierza z żoną. W nagraniu mężczyzna przyznaje, że został oszukany i nie chce dalej walczyć. Mimo to dowódcy grożą wojskowym więzieniem za dezercję.

Trwa wojna na Ukrainie. Ukraińcy przeszli do kontrofensywy, odbijając kolejne miejscowości. Oprócz tego w wielu miejscach, szczególnie na północy kraju, dochodzi do wycofywania się wojsk rosyjskich. Mimo tego wielu ekspertów uważa, że jest to przerzucenie sił i skupienie się na wschodnich terenach.

Morale żołnierzy Rosji są jednak bardzo niskie, a ostatnie doniesienia wskazują, że w armii może dojść do buntu. Ukraińskie służby dotarły do informacji, że wielu wojskowym skończyły się kontrakty, które zostały automatycznie przedłużone. Mimo iż żołnierze nie chcą dalej walczyć, dowódcy grożą im więzieniem. W takiej sytuacji znalazł się jeden z żołnierzy, który w rozmowie z żoną mówi, że nie może wrócić do domu oraz opowiada o narastającym buncie, a wielu jego kolegów zamierza uciec z Ukrainy na własną rękę.

– „Wrócicie do domu albo jako ładunek 200, albo ładunek 300, albo traficie do więzienia od siedmiu do 12 lat” – cytuje słowa dowódcy żołnierz.

Warto zaznaczyć, że określenie „ładunek 200” stosowane w ZSRR oznaczało transport zabitego żołnierza, a „ładunek 300” to transport z rannymi.

– „Widzieliśmy rosyjskich żołnierzy, którym brakuje broni i morale, odmawiających wykonywania rozkazów, niszczących własny sprzęt, a nawet przypadkowo zestrzeliwujących własny samolot. I chociaż uważamy, że doradcy Putina boją się powiedzieć mu prawdę, to to, co się dzieje, i zakres tych błędnych ocen muszą być dla reżimu krystalicznie jasne” – mówił w czwartek szef brytyjskiego wywiadu elektronicznego GCHQ Jeremy Fleming.

– „Wszystko to składa się na strategiczny błąd w ocenie, przed którym przywódcy zachodni ostrzegali Putina. Staje się to jego osobistą wojną, której koszty ponoszą niewinni ludzie na Ukrainie, a w coraz większym stopniu także zwykli Rosjanie” – dodał.

Władimir Putin jest chory? „Ten lekarz odwiedził go co najmniej 35 razy”.

Pakiet zabiegów wyszczuplających
Pakiet zabiegów wyszczuplających
80,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiet zabiegów na wybranych urządzeniach modelujących sylwetkę od 100 zł w FitDanceFun Beauty w Bydgoszcz

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz