Home Kategorie News Trzeci stopień alarmowy w Polsce. Premier podpisał nowe zarządzenie.
11.63K

Trzeci stopień alarmowy w Polsce. Premier podpisał nowe zarządzenie.

Trzeci stopień alarmowy w Polsce. Premier podpisał nowe zarządzenie.

Mateusz Morawiecki zdecydował się przedłużyć drugi stopień alarmowy BRAVO w woj. lubelskim i podkarpackim, a w całym kraju trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP. Podwyższony stan gotowości służb obowiązuje do 15 kwietnia.

Rozporządzenie prezesa Rady Ministrów opublikowano w czwartek w Dzienniku Ustaw.

– „Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające drugi stopień alarmowy (BRAVO) na obszarze województwa lubelskiego i podkarpackiego oraz trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju. Stopnie będą obowiązywały do 31 marca 2022 r. do godz. 23:59” – czytamy na Twitterze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB).

– „Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni” – podawało wcześniej RCB.

Stopnie alarmowe lub stopnie alarmowe CRP wprowadza, zmienia i odwołuje premier. Są cztery stopnie alarmu: ALFA, BRAVO, CHARLIE i najwyższy DELTA.

Decyzja premiera związana jest z trwającą wojną na Ukrainie oraz jej wpływem na Polskę. Od wybuchu konfliktu granicę polsko-ukraińską przekroczyło 2,4 mln osób.

Trzeci stopień alarmowy CRP, czyli CHARLIE-CRP, można wprowadzić m.in. w przypadku, gdy zaistniało zdarzenie potwierdzające prawdopodobny cel ataku terrorystycznego, godzącego w bezpieczeństwo publiczne, w bezpieczeństwo Polski lub godzącego w bezpieczeństwo innego państwa i stwarzającego potencjalne zagrożenie dla Polski. Można go też wprowadzić w przypadku uzyskania wiarygodnych i potwierdzonych informacji o planowanym zdarzeniu o charakterze terrorystycznym.

Panika w Rosji. Kolejki do stacji i gromadzenie zapasów.

Źródło: PAP

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
Oferta zakończona!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz