Home Kategorie News Absurdalne oświadczenie Ławrowa. Zapowiada: „do tego będziemy dążyć”.
10.67K

Absurdalne oświadczenie Ławrowa. Zapowiada: „do tego będziemy dążyć”.

Absurdalne oświadczenie Ławrowa. Zapowiada: „do tego będziemy dążyć”.

W środę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow spotkał się ze swoim chińskim odpowiednikiem Wangiem Yi w Tunxi. Po zakończeniu rozmów poinformowano, że „strategiczne partnerstwo Rosji i Chin zostanie rozszerzone”.

Oficjalnym celem wizyty Ławrowa w Chinach miały być 2-dniowe rozmowy dotyczące rozwoju sytuacji w Afganistanie. W spotkaniu tym uczestniczą szefowie dyplomacji sąsiedzkich krajów, ale również m.in. przedstawiciele USA.

Jednak Ławrow spotkał się w Tunxi ze swoim chińskim odpowiednikiem Wangiem Yi, po rozmowie padły wspólne deklaracje Rosji i Chin o zacieśnieniu współpracy w kwestiach polityki zagranicznej. Obaj ministrowie poinformowali też o rozszerzeniu „strategicznego partnerstwa” w obliczu „trudnej sytuacji międzynarodowej”.

Po zakończeniu rozmów szef rosyjskiego MSZ postanowił też wygłosić osobne, kuriozalne oświadczenie.

– „Razem z wami i innymi ludźmi o podobnych poglądach będziemy dążyć do stworzenia wielobiegunowego, sprawiedliwego i demokratycznego porządku światowego” – powiedział cytowany przez rosyjskie MSZ Ławrow, który swoje słowa kierował do Chińczyków.

Podobny komunikat przekazał też Wang, który powiedział, że „współpraca chińsko-rosyjska nie ma granic, nie ma granic w naszych wysiłkach na rzecz pokoju, utrzymania bezpieczeństwa i przeciwstawienia się hegemonii”.

– „Stosunki chińsko-rosyjskie wytrzymały niedawny test, jakim była zmieniająca się sytuacja międzynarodowa, utrzymały właściwy kierunek postępu i osiągnęły trwałą dynamikę” – zakończył chiński minister.

W oświadczeniu rosyjskiego ministerstwa możemy przeczytać jeszcze, że „ministrowie spraw zagranicznych Rosji i Chin potępili w środę to, co nazwali nielegalnymi i kontrproduktywnymi sankcjami Zachodu nałożonymi na Moskwę w związku z jej działaniami w Ukrainie” oraz że „ministrowie przeprowadzili szczegółową wymianę poglądów na temat sytuacji wokół Ukrainy”. Szef rosyjskiego MSZ poinformował również swojego chińskiego odpowiednika o „postępach specjalnej operacji wojskowej w Ukrainie oraz o dynamice procesu negocjacyjnego z reżimem w Kijowie”.

Foto: Vladimir Gerdo / TASS / Forum

Panika w Rosji. Kolejki do stacji i gromadzenie zapasów.

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
63,99 zł
79,99 zł
Oferta zakończona!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz