Home Kategorie Zdrowie To już pewne. Resort zdrowia rezygnuje z codziennych raportów COVID.

To już pewne. Resort zdrowia rezygnuje z codziennych raportów COVID.

To już pewne. Resort zdrowia rezygnuje z codziennych raportów COVID.

– „Nie codziennie, a raz na tydzień opinia publiczna będzie dowiadywała się o skali zakażeń i zgonów z powodu pandemii koronawirusa” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Dzienne raporty z konkretnymi liczbami przypadków zakażeń i zgonów to nieodłączny element polityki informacyjnej rządu praktycznie od początku pandemii. Wygląda jednak na to, że  musimy się z tym pożegnać.

Statystyki covidowe od początku budziły wiele kontrowersji. Przeciwnicy rządu w pierwszych dniach od wybuchu zarazy na świecie sugerowali, że resort zdrowia celowo nie podawało statystyk zakażeń. Mimo to jednak były one nieodłącznym elementem pandemii. Ich zanik może wskazywac na to, że kończy się era pandemii w Polsce.

Po ponad dwóch latach, resort zdrowia powoli zmienia strategię dotyczącą raportów. Zamiast codziennych raportów, najważniejsze informacje o pandemii będą podawane raz w tygodniu.

– „Stan raportowania musimy też do tej zmiany dostosować. Nie ma już w Polsce od piątku powszechnego testowania w szeregu punktów diagnostycznych, czy drive-thru. Czujemy się gorzej, idziemy do lekarza i tam przeprowadzany jest test i stawiana diagnoza. Jeżeli okazuje się, że mamy COVID-19, to idziemy na zwolnienie” – tłumaczy rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Były rosyjski oligarcha kreśli czarny scenariusz dla Polski.

Źródło: salon24.pl

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
199,99 zł
400,00 zł
Oferta zakończona!
Wybielanie zębów od 199,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewa Konopelko-Śliżewska – 2 lokalizacje (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz