Home Kategorie Zdrowie Szok! Silna fala zakażeń i powrót lockdownu. Pracownicy zmuszeni do spania w biurach.
12.49K

Szok! Silna fala zakażeń i powrót lockdownu. Pracownicy zmuszeni do spania w biurach.

Szok! Silna fala zakażeń i powrót lockdownu. Pracownicy zmuszeni do spania w biurach.

– „Nowa fala zakażeń koronawirusem w Szanghaju powodując powrót do ścisłego lockdownu. Ponad 20 000 bankierów i handlowców zamieszkało w swoich biurach, aby zapewnić płynność operacjom biznesowym” –

Szanghaj został podzielony na dwie części, by umożliwić masowe testy na COVID-19. Niektórzy pracownicy zamieszkali w biurach. Według relacji mediów niektóre firmy z finansowej dzielnicy Lujiazui przygotowali nawet pracownikom śpiwory etc.

Warunki są jednak różne. Jak opowiada Henry, jeden z menadżerów funduszy hedgingowych, mieszkanie w biurze oznacza dzielenie łazienki z 20 osobami i oczywiście brak dostępu do pryszniców. Taki lockdown w czasach, kiedy ludzie zapominają o pandemii.

Nie jest jednak tak źle. Firmy doceniają działania swoich pracowników. Jak podaje CNN, niektórym pracownikom zaoferowano nawet dzienne diety w wysokości od 500 do 2 tys. juanów (ok. 78 – 314 dolarów).

Prognozy dla pracowników nie są optymistyczne. Restrykcje w Pudong miały zostać zniesione w piątek a zostały przedłużone o kolejne 10 dni. Nasuwa się wam pewnie pytanie, ile jest zakażeń w Szanghaju, że rząd tak panikuje? Dzisiaj to niecałe 4500 zakażeń.

Były rosyjski oligarcha kreśli czarny scenariusz dla Polski.

Źródło: polsatnews.pl

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz