Home Kategorie Ludzie Ukraiński fotoreporter Maksym Łewin zabity przez rosyjskie wojsko.

Ukraiński fotoreporter Maksym Łewin zabity przez rosyjskie wojsko.

Ukraiński fotoreporter Maksym Łewin zabity przez rosyjskie wojsko.

– „Fotoreporter i dokumentalista Maksym Łewin, którzy zaginął na linii frontu w obwodzie kijowskim nie żyje” – poinformował szef biura prezydenta Ukrainy, Andrij Jermak.

– „Zginął zawodowy fotograf i dziennikarz Maks Łewin. Zaginął 13 marca w strefie działań bojowych w obwodzie kijowskim. 1 kwietnia jego ciało znaleziono niedaleko wsi Huta Meżyhirska. Jest mi bardzo smutno, współczuję jego żonie i dzieciom” – napisał na Telegramie prezydent.

Później prokuratura generalna oświadczyła, że dziennikarz został zabity przez rosyjskich wojskowych i że wszczęto w tej sprawie postępowanie. Według wstępnych ustaleń Łewina zabito dwoma strzałami z broni ostrej. Dziennikarz nie był uzbrojony, więc tak właściwie zginał bez powodu co jest szczególnie smutne i przerażające.

Po zaginięciu Łewina informowano, że 13 marca miał się on udać się prywatnym samochodem na linię frontu, a następnie pozostawić auto w pobliżu Huty Meżyhirskiej. Niestety, ale miejsce to było intensywnym teatrem działań wojennych. Dlatego też dzielny dziennikarz zginął.

Pilne! Wielka Brytania właśnie potwierdziła, Chiny zaatakowały Ukrainę.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Wybrane masaże dla 1-2 osób
Wybrane masaże dla 1-2 osób
55,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
30-minutowy masaż klasyczny lub relaksacyjny za 59,99 zł i więcej w JUGI - Kosmetologia & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz