Home Kategorie Ludzie CNN: Putin popełnia te same błędy, które zgubiły Hitlera.
1.94K

CNN: Putin popełnia te same błędy, które zgubiły Hitlera.

CNN: Putin popełnia te same błędy, które zgubiły Hitlera.

Wiele osób sugeruje, że Putin popełnia liczne błędy w swoich działaniach wojennych. Niektórzy nawet sugerują, że popełnia on te same błędy, co Adolf Hitler.

– „Wojna w Ukrainie trwa. Inwazja rosyjskich wojsk na Ukrainę nie zakończyła się szybkim zwycięstwem najeźdźcy. Ukraińcy zaciekle stawiają mu opór. Władimir Putin zapewne nie tego się spodziewał. Według części historyków rosyjski prezydent popełnia te same błędy, które zgubiły Hitlera” – powiedział CNN.

– „Część historyków ocenia, że prezydent Rosji Władimir Putin popełnia podczas swojej napaści na Ukrainę te same błędy, które popełniał Adolf Hitler, i które doprowadziły do porażki niemieckiej inwazji na ZSRR z 1941 roku” – twierdzi CNN.

– „Próbując usprawiedliwiać brutalny atak na Ukrainę, Putin sięga po retorykę i sztuczki podobne do tych stosowanych przez Hitlera. Popełnia też niektóre spośród błędów, jakie doprowadziły go do zguby” – twierdzi CNN.

Według amerykańskiej stacji „Putin zapomniał o podstawowej zasadzie prowadzenia wojny”, która dotyczy logistyki i zaopatrzenia. Dlatego rosyjscy żołnierze okradają ludzi i sklepy. Są do tego zmuszeni.

– „Dowody wskazują, że Putin myślał, iż jest w stanie odnieść szybkie zwycięstwo przy użyciu sił specjalnych i jednostek desantu powietrznego (…) Gdy zostali zmuszeni do pójścia na bardziej tradycyjną wojnę uwzględniającą większość rosyjskiej armii (zgromadzonej) przy ukraińskiej granicy, nie byli przygotowani na część związanej z tym logistyki” –  stwierdził profesor wojskowości z  Uniwersytetu Notre Dame, Ian Ona Johnson.

Pilne! Wielka Brytania właśnie potwierdziła, Chiny zaatakowały Ukrainę.

Źródło: FAKT

 

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
71,20 zł
270,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz