Home Kategorie News Pilne! Wojna w Ukrainie. Zwycięstwo Ukraińców w bitwie o Kijów.
10.09K

Pilne! Wojna w Ukrainie. Zwycięstwo Ukraińców w bitwie o Kijów.

Pilne! Wojna w Ukrainie. Zwycięstwo Ukraińców w bitwie o Kijów.

Ukraińcy odnieśli taktyczne zwycięstwo i nie ma już zagrożenia upadkiem miasta. Agresor atakuje już tylko od strony Donbasu, a na reszcie obszarów albo stoi, albo się cofa.

– „Rosjanie przegrali ten odcinek. Dostali w dupę. Zebrali w ryja. Przyjęli gonga. Na północny zachód od miasta prawdopodobnie wycofali się do Zony Czarnobyla albo i dalej. Z pewnością nie ma ich w mieście Iwanków, które było zajęte jeszcze w lutym. Niedobitki ich wojsk pałętające się po lasach czy drogach są likwidowane przez wojska ukraińskie. Hostomel, Irpin, Bucza, gdzie toczyły się najcięższe walki – całkowicie wyzwolone” – piszą dumni Ukraińcy.

– „Podobnie ma się sytuacja na wschód od Kijowa, gdzie odblokowano drogę na Czernihów, w także wyzwolono szereg miast. Rosjanie wycofali się z miejscowości Horodnia na północ od Czernihowa, blisko rosyjskiej granicy. Miejscami to nawet nie jest wycofywanie się na z góry założone pozycje, a paniczna ucieczka w bezładzie. Ukraińcy przejęli np. porzuconą wyrzutnię rakiet TOS-1, sprzęt o wartości kilku milionów euro.” – dodano.

Z tego co się orientujemy, do Kijowa wraca życie. Otwarto nawet niektóre bary i restauracje. Wygląda na to, że wojska rosyjskie w tym regionie powoli przestają się liczyć.

Pilne! Wielka Brytania właśnie potwierdziła, Chiny zaatakowały Ukrainę.

Źródło: truestory.pl

 

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
129,99 zł
Oferta zakończona!
Japoński masaż Kobido z demakijażem twarzy, serum i kremem za 129,99 zł w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz