Home Kategorie News Nawet 20,5 tys. zł dotacji od rządu. Rozpoczyna się nabór wniosków.
8.09K

Nawet 20,5 tys. zł dotacji od rządu. Rozpoczyna się nabór wniosków.

Nawet 20,5 tys. zł dotacji od rządu. Rozpoczyna się nabór wniosków.

Domowe instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii, magazyny ciepła oraz systemy zarządzania energią – to obejmie program Mój Prąd 4.0.

Mój Prąd 4.0 to program dla ludzi chcących obniżyć rachunki za prąd i gaz, a także zmniejszyć polską zależność od importu surowców energetycznych z Rosji.

Domowe instalacje zmniejszają też rachunki, w czym pomóc może magazyn energii. Do jego zakupu można też otrzymać w ramach programu dofinansowanie. W sumie można liczyć na zwrot w wysokości nawet 20 500 zł i to na koszty inwestycji poniesione od 1 lutego 2020.

Wysokość wsparcia zależeć będzie od rodzaju inwestycji. Na zainstalowane paneli fotowoltaicznych dostać można maksymalnie 4000 zł. Kwota ta rośnie o 1000 zł, jeśli rozliczane będą „pozostałe elementy instalacji” wymienione w założeniach programu.

7500 zł to maksymalna dotacja na zakup i instalację magazynu energii, do magazynu ciepłej wody użytkowej państwo jest skłonne dopłacić do 5000 zł, a do zakupu domowego systemu zarządzania energią do 3000 zł. W zapowiedziach pojawiły się ponadto informacje o możliwości otrzymania dofinansowania zakupu domowych ładowarek samochodów elektrycznych.

Szczegółowe zasady przyznawania dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 4.0 nie zostały jeszcze opublikowane. Tak jak w przypadku poprzednich edycji dofinansowanie oznaczać będzie zwrot części poniesionych już wydatków na instalacje.

– „Musimy mieć zainstalowaną instalację na dachu, podpisaną umowę z operatorem sieci dystrybucji i dopiero później możemy składać wniosek. Nie przyjmujemy wniosków, które nie są zamknięte w postaci umowy i zamontowania licznika. To jest finansowanie inwestycji zakończonej z kosztami kwalifikowanymi od 1 lutego 2020 roku” – wyjaśnił pełniący obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.

Przechwycili rozmowę Rosjan „Putin jest skończony” [WIDEO].

Źródło: gazeta.pl

eKurs: Doradca zawodowy z MEN
eKurs: Doradca zawodowy z MEN
75,00 zł
199,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca zawodowy z zaświadczeniem MEN za 75 zł w P&M Management Group (zamiast 199 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz