Home Kategorie News USA zniesie sankcje wobec Rosji? „Jeśli to pomoże…”
8.25K

USA zniesie sankcje wobec Rosji? „Jeśli to pomoże…”

USA zniesie sankcje wobec Rosji? „Jeśli to pomoże…”

USA rozważa zniesienie wprowadzonych przeciwko Rosji sankcji, jeśli pomoże to zakończyć wojnę i utrzymać suwerenność Ukrainy.

Stany Zjednoczone rozważą zniesienie nałożonych na Rosję sankcji gospodarczych i politycznych, jeśli pomoże to zakończyć wojnę i utrzymać suwerenność Ukrainy – powiedział w wywiadzie dla NBC sekretarz stanu Anthony Blinken. Mowa o restrykcjach, które wprowadzono po rozpoczęciu wojny na Ukrainie.

Sekretarz odpowiedział na pytanie, czy zniesienie sankcji może być częścią negocjacji pomiędzy Rosją i Ukrainą. Jak zasugerował, państwa, która nałożyły sankcje, będą kierować się tym, czego chce Kijów.

– „I jeśli (Ukraina) zdecyduje, że może zakończyć tę wojnę, śmierć i zniszczenie, zapewnić sobie dalszą niepodległość i suwerenność, a będzie to wymagać zniesienia sankcji, to oczywiście to rozważymy” – powiedział Blinken.

Jak dodał, celem sankcji jest zmiana zachowania Rosji, a nie utrzymanie obostrzeń na stałe. Wcześniej w wywiadzie dla CNN zastrzegł jednak, że USA w tym momencie skupia się na kolejnym poszerzaniu i zacieśnianiu sankcji.

Odnosząc się do efektu dotychczasowych restrykcji w świetle umacniania się kursu rubla, szef amerykańskiej dyplomacji ocenił, że jest to efekt sztucznego podtrzymywania kursu i w długim terminie jest to nie do utrzymania.

Podkreślił przy tym, że według prognoz ekonomistów Rosja zaliczy w tym roku 10% spadek PKB, podczas gdy większość gospodarek będzie cieszyć się wzrostem, wychodząc z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Do 68% zniżki na Makijaż - Permanentny w DC Beauty Studio
Do 68% zniżki na Makijaż - Permanentny w DC Beauty Studio
199,20 zł
600,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 68% zniżki na Makijaż - Permanentny w DC Beauty Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz