Home Kategorie Poruszające „Ukraińcy muszą zostać wyeliminowani”. Szokujący materiał w rosyjskich mediach.

„Ukraińcy muszą zostać wyeliminowani”. Szokujący materiał w rosyjskich mediach.

RIA Novosti, rosyjska agencja prasowa, pisze o „eliminacji wszystkich Ukraińców, którzy chwycili za broń”. Propaganda Kremla zrzuca też odpowiedzialność za masakrę w Buczy na władze w Kijowie.

Rosja od 40 dni kontynuuje inwazję na Ukrainę. W zeszłym tygodniu wojska Putina wycofały się m.in. z obwodu kijowskiego, sumskiego i czernihowskiego. Kreml oświadczył, że „operacja specjalna” skupi się teraz na „wyzwalaniu” Donbasu.

Na północ od stolicy Ukrainy lokalne wojsko odkryło setki cywilnych ofiar, które zginęły podczas rosyjskiej okupacji w ciągu ostatnich tygodni. Mimo to rosyjska propaganda nie zatrzymuje się w tworzeniu zmanipulowanych materiałów o wojnie na Ukrainie.

W niedzielę na stronach państwowej agencji prasowej RIA Novosti opublikowała tekst pt. „Co Rosja powinna zrobić z Ukrainą”. Podkreślono w nim, że „operacja specjalna ujawniła, że nie tylko przywództwo polityczne na Ukrainie jest nazistowskie, ale także większość ludności”. Dalej pisano:

– „Wszyscy Ukraińcy, którzy chwycili za broń, muszą zostać wyeliminowani – bo to oni są odpowiedzialni za ludobójstwo narodu rosyjskiego.”

Kreml od lat kreuje narrację o rzekomym „ludobójstwie ludności rosyjskiej” na Ukrainie. Jest to jeden z powodów, jaki podał Putin przed rozpoczęciem inwazji 24 lutego.

RIA Novosti dążenie Ukrainy do niezależności i europejską drogę rozwoju określa „ukrytym nazizmem”, który ma być znacznie groźniejszy niż „nazizm Hitlera”.

– „Ukraińcy to sztuczny konstrukt antyrosyjski. Nie powinni już mieć tożsamości narodowej. Denazyfikacja Ukrainy oznacza także jej nieuniknioną deeuropeizację” – napisano w propagandowym tekście.

Według autora tekstu „elita polityczna Ukrainy musi zostać wyeliminowana, ponieważ nie można jej reedukować”.

– „Zwykli Ukraińcy muszą doświadczyć wszystkich okropności wojny i wchłonąć to doświadczenie jako lekcję historii i zadośćuczynienie za swoją winę” – dodano.

W ostatnich dniach rosyjskie media nie wspominają o masakrze w Buczy lub obwiniają o nią Ukrainę. Alexander Kots z rosyjskiego dziennika „Komsomolska Prawda” twierdzi, że cywile zginęli po wycofaniu się wojsk Putina, a przerażające zdjęcia z masakry opublikowała tylko strona ukraińska, co ma dowodzić rzekomej winie władz w Kijowie. Jednocześnie Kreml nie przedstawia żadnych dowodów na rzekomą winę Ukraińców za śmierć cywilów w Buczy.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz