Home Kategorie Życie Orban atakuje Zełenskiego. Burza po przemówieniu premiera Węgier.

Orban atakuje Zełenskiego. Burza po przemówieniu premiera Węgier.

Orban atakuje Zełenskiego. Burza po przemówieniu premiera Węgier.

Viktor Orban po wygranych wyborach parlamentarnych na Węgrzech wskazał przeciwników politycznych. Wśród nich pojawiło się nazwisko Wołodymyra Zełeskiego.

Orban przez 12 lat rządów podporządkował sobie media i stworzył system, który zasadniczo nie pozwala mu przegrać. W niedzielę jego koalicja zdobyła ponad 50% głosów i po raz kolejny zwyciężyła w wyborach parlamentarnych.

Orban to jeden z europejskich przywódców, którzy nie tylko nie potępili ataku Rosji na Ukrainę, ale nie zgodzili się nawet na transport borni przez swoje terytorium. W powyborczym przemówieniu premier wskazał przeciwników politycznych. Wspomniał m.in. o Wołodymyrze Zełenskim.

Premier Węgier zauważył, że koalicja w trakcie tych wyborów musiała mierzyć się z najsilniejszymi wiatrami przeciwnymi: „lewicą w kraju, międzynarodową lewicą dookoła, brukselskimi biurokratami, wszystkimi pieniędzmi i organizacjami Gyoergya Sorosa, międzynarodowymi mediami głównego nurtu i wreszcie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim”. Jednocześnie podziękował swoim przyjaciołom, w tym Polakom.

– „Z życzliwością myślimy o amerykańskich przyjaciołach, o Polakach, Włochach, Hiszpanach, Serbach, Słowakach i Austriakach, którzy byli z nami i nam pomagali w minionych miesiącach” – mówił Orban.

Dzień przed wyborami na Węgrzech prezydent Ukrainy w swoim przemówieniu bezpośrednio zwrócił się do premiera Viktora Orbana. Zełenski przyznał, że w jego ocenie przewodniczący Fideszu nie rozumie tego, co się dzieje.

– „Cała Europa chce pokoju. Cała Europa nie chce, aby pole bitwy zostało przeniesione z Mariupola do Budapesztu, z Charkowa do Krakowa czy z Czernihowa do Wilna. Cała Europa próbuje powstrzymać wojnę, przywrócić pokój. Dlaczego więc Budapeszt oficjalnie sprzeciwia się całej Europie, wszystkim cywilizowanym krajom? Dlaczego?” – pytał prezydent Ukrainy.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Źródło: PAP, Foto: AFP

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
15,99 zł
19,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz