Home Kategorie News Putin szykuje „odwet”. Podpisał specjalny dekret.
9.48K

Putin szykuje „odwet”. Podpisał specjalny dekret.

Putin szykuje „odwet”. Podpisał specjalny dekret.

Władimir Putin podpisał dekret o „odwecie wizowym”. Jest to jego dyplomatyczna reakcja na działania państw Zachodu i kolejne sankcje nakładane na Rosję.

Putin wydał nowe zalecenia wizowe „ze względu na konieczność podjęcia pilnych środków w odpowiedzi na nieprzyjazne działania Unii Europejskiej”. Utrudnienia obejmą m.in. dyplomatów i dziennikarzy z Unii Europejskiej, Norwegii, Danii, Islandii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Łącznie na liście państw objętych sankcjami znalazło się 48 krajów, w tym Stany Zjednoczone, które dokonują „nieprzyjaznych ataków”.

Po wejściu w życie dekretu członkowie oficjalnych delegacji nie będą mogli swobodnie wjeżdżać do Rosji. Do tej pory wystarczył im paszport dyplomatyczny. Teraz jednak będą potrzebować wizy. Rosyjskie MSZ otrzymało już polecenie poinformowania zagranicznych placówek o zmianach.

Jest to reakcja Putina na działania Zachodu. Wiele państw po ataku Rosji na Ukrainę wydaliło dyplomatów. Sankcje dotknęły też m.in. rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, czy oligarchów.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Cinema3D: bilet na seans 2D
Cinema3D: bilet na seans 2D
14,30 zł
51 dni
do końca oferty!
Od 14,30 zł: bilet na dowolny seans 2D w sieci kin Cinema3D – miejsca standardowe, VIP lub SuperVIP

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz