Home Kategorie Życie Szokująca reakcja Ławrowa po rzezi w Buczy. „Prowokacja reżimu kijowskiego”.
12.95K

Szokująca reakcja Ławrowa po rzezi w Buczy. „Prowokacja reżimu kijowskiego”.

Szokująca reakcja Ławrowa po rzezi w Buczy. „Prowokacja reżimu kijowskiego”.

– To prowokacja i inscenizacja reżimu kijowskiego – tak minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow odniósł się do zarzutów o ludobójstwo dokonane przez Rosjan w Buczy.

Masowe groby, rozstrzelane ciała na ulicach z rękami związanymi z tyłu, częściowo spalone zwłoki zgwałconych wcześniej kobiet – oto, co zastały ukraińskie wojska w wyzwolonej spod rosyjskiej okupacji Buczy. Ukraińcy nie nadążają z chowaniem kolejnych zamordowanych cywilów. Obecnie mówi się o ponad 400 zabitych, a ofiar może być o wiele więcej.

– „Na naszej ziemi było skoncentrowane zło: zabójcy, kaci, gwałciciele, szabrownicy, którzy nazywają siebie armią. I którzy zasługują tylko na śmierć po tym, co zrobili” – mówił w przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski.

– „Co zrobili, dlaczego ich zabili? Co zrobił mężczyzna, który jechał rowerem po ulicy? Po co torturowali na śmierć zwykłych ludzi w zwykłym mieście? Dlaczego dusili kobiety po tym, jak wyrywali im kolczyki z uszu? Jak można było gwałcić kobiety i zabijać je na oczach dzieci? Znęcać się nad ich ciałami nawet po śmierci? Po co miażdżyli czołgami ciała ludzi? Co zrobiło waszej Rosji ukraińskie miasto Bucza?” – pytał.

Z kolei w Rosji do masakry w Buczy podchodzi się zupełnie inaczej. Kreml stanowczo odrzuca wszelkie zarzuty.

Do sprawy odniósł się rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, a jego skandaliczne słowa potwierdził minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow.

– „Poprosiliśmy o nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w tej konkretnej sprawie, ponieważ uważamy, że takie prowokacje stanowią bezpośrednie zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa” – powiedział szef resortu po rozmowie z podsekretarzem generalnym ONZ ds. humanitarnych Martinem Griffithsem.

Dodał, że w jego ocenie to „fejkowy atak i inscenizacja rozpowszechniana przez reżim kijowski oraz Zachód”. Podobnie jak Pieskow zakwestionował chronologię zdarzeń.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Foto: Vladimir Gerdo / TASS / Forum

Do 60% zniżki na karboksyterapię
Do 60% zniżki na karboksyterapię
59,20 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na karboksyterapię w salonie Kosmetologia Estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz