Home Kategorie News To on jest odpowiedzialny za masakrę w Buczy. Ustalono tożsamość dowódcy.
30.02K

To on jest odpowiedzialny za masakrę w Buczy. Ustalono tożsamość dowódcy.

Wolontariusze z portalu InformNapalm twierdzą, że udało im się ustalić tożsamość rosyjskiego dowódcy odpowiedzialnego za masakrę w Buczy.

Dzięki wysiłkom wolontariuszy portalu InformNapalm udało się zidentyfikować majora rosyjskiej Floty Pacyfiku, który odpowiedzialny jest za zbrodnie wojenne na cywilach.

InformNapalm tłumaczy, że mieli sporo szczęścia. Identyfikacja żołnierza jest bowiem bardzo trudnym zadaniem. Poznanie jego tożsamości umożliwił 40-sekundowy wywiad, jakiego udzielił telewizji Russia Today. W jego trakcie wojskowy mówił, że teren od rzeki Irpień w kierunku Kijowa został zajęty przez Rosjan. Wspomniał też o „oczyszczaniu wiosek”.

– „Mój pradziadek walczył w II Wojnie Światowej i do 1953 r. gnał po ukraińskich lasach złe duchy faszystowskie zwane banderowcami. Teraz jestem jego następcą” – opowiadał.

Z ustaleń portalu InformNapalm wynika, że mężczyzna nazywa się Aleksiej Bakumienko i pochodzi z Władywostoku. Ma być odpowiedzialny nie tylko za mordowanie cywilów w Buczy czy Ozieru, miał być też zaangażowany w ataki rakietowe na Ukrainę prowadzone z terytorium Białorusi.

Wolontariusze dotarli również do tożsamości małżonki Aleksieja Bakumineko. Jak się okazuje jest ona reporterką – w sieci para chętnie dzieliła się zdjęciami ze swojego życia rodzinnego. Widać na nich m.in. jak Rosjanin bawi się ze swoim kilkuletnim synem.

Odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne na cywilach w Buczy poszukują też służby ukraińskie. Poinformował o tym w poniedziałek minister obrony Ołeksij Reznikow.

– „Nasze służby wywiadowcze konsekwentnie ustalają informacje na temat rosyjskich najeźdźców i morderców. Każdy z nich otrzyma w swoim czasie to, na co zasłużył” – zapewnił Reznikow.

– „Rosyjscy żołnierze zakatowali w nieludzki sposób setki naszych obywateli. Tylko w Buczy liczba zamordowanych jest już większa, niż w Vukovarze (czystki etniczne dokonane w listopadzie 1991 roku przez serbskie wojska wśród chorwackiej ludności cywilnej – PAP). Strzelali w potylicę mężczyznom i kobietom, którym związano ręce – jest to absolutnie nieludzkie zachowanie. Te morderstwa nie mogą być uznane za element działań wojennych. Trudno je nawet zakwalifikować jako terroryzm lub zbrodnię” – ocenił Reznikow.

Ukraiński wywiad opublikowała w poniedziałek dane osobowe ponad 1600 rosyjskich żołnierzy z 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych 35. Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego. Jest to jedna z formacji, która brała udział w masakrze ludności cywilnej w Buczy.

W zestawieniu, zamieszczonym na stronie internetowej wywiadu wojskowego Ukrainy, znalazły się szczegółowe informacje na temat żołnierzy – oprócz imienia, nazwiska, daty urodzenia i stopnia wojskowego, podano także m.in. numery książeczek wojskowych i dane paszportowe.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Piękna skóra - 2 lokalizacje
Piękna skóra -  2 lokalizacje
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odmładzanie, oczyszczanie skóry lub leczenie trądziku i więcej od 39,99 zł w Miracle Med - 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
17
Zły
Zły
32

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz