Home Kategorie Poruszające Ukrainka musiała zrobić to z ciałem swojego dziecka. „A Europa dyskutuje o gazie”.

Ukrainka musiała zrobić to z ciałem swojego dziecka. „A Europa dyskutuje o gazie”.

„Ukraińskie matki zapisują dane kontaktowe do członków rodziny na ciałach swoich dzieci na wypadek, gdyby zostały zabite, a dziecko przeżyło” – napisała na Twitterze Anastasiia Lapatina, dziennikarka „The Kyiv Independent”.

Rosjanie bombardują cywilne osiedla i zmuszają ludzi do ucieczki. Nawet ewakuacja prowadzona korytarzami humanitarnymi jest niebezpieczna, bo Rosjanie mogą je ostrzelać tak, jak w Mariupolu. Wobec tego rodzice wymyślają sposoby na to, aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci, gdyby sami ponieśli śmierć.

– “Ukraińskie matki zapisują na ciałach swoich dzieci informacje kontaktowe do członków rodziny na wypadek, gdyby zostały zabite, a dziecko przeżyło. A Europa wciąż dyskutuje o gazie” – napisała Anastasiia Lapatina, dziennikarka „The Kyiv Independent”.

Kobieta dołączyła do wpisu zdjęcie 3-letniej Wiry, które kilka dni temu opublikowała jej matka, Sasza Makowiła z Kijowa. Widać na nim plecy 3-latki, na których kobieta zapisała imię i nazwisko dziewczynki, datę urodzenia oraz numery telefonów osób, które mogłyby się nią zaopiekować w przypadku śmierci jej rodziców.

– „Oznaczyłam Wirę na wypadek, gdyby coś nam się stało, a ktoś ją znalazł jako ocalałą” – napisała kobieta.

Dodała, że miała nawet “szaloną myśl”, aby te informacje wytatuować na jej ciele. Sasza Makowiła napisała, że jej rodzina miała przed wojną cudowne życie, a potem „trzęsła się cały czas” w pierwszych godzinach inwazji, gdy słychać było potężne eksplozje. Post zakończyła zapewnieniem, że wraz z córką są już bezpieczne.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz