Home Kategorie Poruszające Koszmarne doniesienia z kolejnego miasta. „Znaleziono ciała małych dzieci ze śladami gwałtu i tortur”.

Koszmarne doniesienia z kolejnego miasta. „Znaleziono ciała małych dzieci ze śladami gwałtu i tortur”.

Koszmarne doniesienia z kolejnego miasta. „Znaleziono ciała małych dzieci ze śladami gwałtu i tortur”.

W Irpieniu odnaleziono zabite dzieci poniżej 10. roku życia. Na ich ciałach były widoczne ślady gwałtów i tortur.

Irpień w obwodzie kijowskim został odbity przez siły ukraińskie z rąk agresora w piątek. W wyniku działań Rosjan połowa miasta uległa zniszczeniu. Przed wojną mieszkało tam 62 tys. osób.

– „W Irpieniu znaleziono ciała dzieci poniżej 10 roku życia ze śladami gwałtu i tortur. Niezliczone przypadki tortur na cywilach są odnotowywane na obszarach wyzwolonych spod rosyjskiej okupacji” – napisała we wtorek na Facebooku ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa.

Przypadki torturowania cywilów przez Rosjan w obwodzie kijowskim, czernihowskim i sumskim. Denisowa wspomina m.in. o ciałach odnalezionych na terenie bazy turystycznej Prolisok. W tym miejscu, służącym jako teren obozów letnich dla dzieci, przez trzy tygodnie stacjonowali Rosjanie.

– „W piwnicy znaleziono trupy pięciu mężczyzn z rękoma związanymi na plecach. Byli torturowani, a potem zabici z zimną krwią” – napisała rzeczniczka.

We wsi Wiktoriwka w obwodzie czernihowskim wojska rosyjskie „przetrzymywały ludzi w piwnicy jako zakładników”.

– „Byli to ludzie w różnym wieku, od starszych do noworodków” – przekazała Denisowa. Wiktoriwka była okupowana przez 25 dni. „Nawet dla nabrania wiadra wody ludzie wyprowadzani byli pod konwojem. Nie dawano żadnych lekarstw nawet tym, których życie zależy od preparatów. Człowiek chorujący na astmę zmarł, jego ciało pochowano w lesie” – dodała.

Ukrainka musiała zrobić to z ciałem swojego dziecka. „A Europa dyskutuje o gazie”.

Przegląd auta z geometrią kół
Przegląd auta z geometrią kół
74,99 zł
110,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Przegląd auta z geometrią kół od 74,99 zł w Autotest Polska – 8 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz