Home Kategorie News Potężny huk nad polskimi miastami. Służby wydały komunikat.
54.79K

Potężny huk nad polskimi miastami. Służby wydały komunikat.

Potężny huk nad polskimi miastami. Służby wydały komunikat.

Mieszkańcy Wrocławia, Opola oraz innych polskich miast mogli usłyszeć w miniony weekend niepokojące dźwięki. Przedstawiciele sił zbrojnych informują, że źródłem hałasu mogły być przelatujące myśliwce F-16.

Wojna na Ukrainie wymusiła na naszych siłach zbrojnych zwiększoną aktywność. Mieszkańcy m.in. Opola i Wrocławia w miniony weekend słyszeli huk przypominający wybuch. Służby wyjaśniają, że to dźwięki F-16, które przelatywały wtedy nad polskim niebem.

„Myślałam/łem, że mi pójdą szyby w oknach”

– „Co to do cholery było?” – pytali w mediach społecznościowych mieszkańcy okolic Wrocławia.

Ich reakcję opisał portal TuWrocław.com, który o komentarz poprosił przedstawicieli sił zbrojnych. Portal podał też, że źródłem hałasu mogły być myśliwce F-16, które wówczas pojawiły się na radarach.

Mjr Adriana Wołyńska z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziła, że na terenie kraju odbywa się „działalność Sił Zbrojnych RP”.

– „Szczegóły owej działalności, a szczególnie przemieszczeń i tras przelotów, w związku z aktualną sytuacją, a ze względów bezpieczeństwa, nie będą podawane do wiadomości publicznej. Siły Zbrojne RP, pomimo wysokiej intensywności działań, przykładają dużą wagę do przestrzegania procedur lotów, a także do tego, aby wszelka prowadzona działalność nie była uciążliwa dla ludności” – informuje mjr Adriana Wołyńska z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podobne hałasy odnotowano także w Opolu. Regionalny oddział TVP podał, że dźwięki wywołane były przez „poruszające się z naddźwiękową prędkością maszyny wykonujące w powietrzu gwałtowne manewry”.

– „W powietrzu tworzą się wówczas fale uderzeniowe, a ich nałożenie się na siebie wywołuje zjawisko zwane supergromem” – wyjaśniono.

„Putin przygotowuje zdecydowaną ofensywę. Buczą może stać się kolejne miasto”.

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
31,99 zł
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz