Home Kategorie Życie Rosja porywa dzieci z Ukrainy. „Historyczne skojarzenia”.
2.74K

Rosja porywa dzieci z Ukrainy. „Historyczne skojarzenia”.

Rosja porywa dzieci z Ukrainy. „Historyczne skojarzenia”.

– Zanim pojawiły się doniesienia o zbrodni w Buczy, prezydent Zełenski i inni donosili o porywaniu dzieci. Porywani są także merowie i lekarze, duchowni, dziennikarze i wszyscy, którzy krytykują rosyjską agresję – oświadczyła ambasador USA przy ONZ Theresa Thomas-Greenfield.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ zostało poświęcone szokującym odkryciom na Ukrainie. Przemawiał Wołodymyr Zełenski, który ostrzegł, że rosyjskich zbrodni poza Buczą jest o wiele więcej. Ambasador USA przy ONZ powiedziała, że już wcześniej pojawiły się informacje o porywaniu obywateli Ukrainy, w tym dzieci, i umieszczaniu ich w „obozach filtracyjnych”.

– „Widzimy wiarygodne doniesienia, że Rosjanie porywają na Ukrainie dzieci, przedstawicieli władz, dziennikarzy i duchownych” – powiedziała ambasador USA Theresa Thomas-Greenfield podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconego zbrodniom wojennym na Ukrainie.

Ukraińskie władze alarmowały, że Rosja wywozi obywateli ukraińskich z kraju i siłowo osiedla ich na terenie Federacji Rosyjskiej. Taki los miał już spotkać tysiące Ukraińców, którzy trafili m.in. na Sachalin. Wyspa ta słynie z ciężkich do życia warunków.

– ”Niektórzy z nich, według wiarygodnych doniesień, zostali zabrani do tzw. obozów filtracyjnych, gdzie dziesiątki tysięcy ukraińskich obywateli są zmuszane do relokacji do Rosji. Nie muszę mówić, jakie skojarzenia budzą te tzw. obozy filtracyjne” – dodała abasador.

Theresa Thomas-Greenfield ponowiła wezwanie do usunięcia Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ.

„Putin przygotowuje zdecydowaną ofensywę. Buczą może stać się kolejne miasto”.

Źródło: PAP

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
Oferta zakończona!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 22 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz