Home Kategorie Życie Ostrzeżenie generała z USA nie budzi wątpliwości. „Ryzyko wybuchu poważnego międzynarodowego konfliktu rośnie”.
11.55K

Ostrzeżenie generała z USA nie budzi wątpliwości. „Ryzyko wybuchu poważnego międzynarodowego konfliktu rośnie”.

Ostrzeżenie generała z USA nie budzi wątpliwości. „Ryzyko wybuchu poważnego międzynarodowego konfliktu rośnie”.

– „Świat staje się coraz bardziej niestabilny, a ryzyko „wybuchu poważnego konfliktu międzynarodowego wzrasta, a nie maleje” – powiedział generał Mark Miley w wywiadzie dla CNN.

Najwyższy rangą amerykański wojskowy gen. Mark Milley odpowiadał na pytania kongresmenów razem z sekretarzem obrony Lloydem Austinem po raz pierwszy odkąd Rosja rozpoczęła inwazję na terenie Ukrainy. To co mówili, nie napawa optymizmem.

Gen. Milley stwierdził, że rosyjska inwazja na Ukrainę jest „największym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa Europy, a być może i świata”, a zagrożenie ze strony Rosji i Chin jest znaczące i coraz bardziej namacalne, nie tylko dla Ukrainy, ale tak naprawdę dla całego świata.

– „Rosyjska inwazja na Ukrainę grozi podkopaniem nie tylko europejskiego pokoju i stabilności, ale także pokoju i stabilności w wymiarze globalnym, o które moi rodzice i całe pokolenie Amerykanów tak ciężko walczyli”  – twierdzi Miley.

Republikanin Mike Rogers zapytał o propozycję utworzenia stałych amerykańskich baz w krajach wschodniej flanki NATO, takich jak Polska i kraje bałtyckie, aby odstraszyć Rosję. Twierdzi że potrzeba nam naprawdę silnych i dosadnych działań.

– „Wierzę, że wielu naszych europejskich sojuszników, zwłaszcza w krajach bałtyckich, w Polsce, Rumunii lub w innych miejscach, jest bardzo, bardzo chętnych do zakładania stałych baz” – stwierdził Miley.

Potężny huk nad polskimi miastami. Służby wydały komunikat.

Źródło: CNN, Radiozet.pl

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz