Home Kategorie News Pilne! Rosyjski samolot nuklearny nad Polską.
27.85K

Pilne! Rosyjski samolot nuklearny nad Polską.

Pilne! Rosyjski samolot nuklearny nad Polską.

Rosyjski samolot nuklearny Ił-76 Volga-Dnepr Airlines o numerze rejestracyjnym RA-76952 przeleciał nad Polską pomimo sankcji, które są przecież nałożone na Rosję.

– „Rosyjski samolot, który wcześniej przewoził paliwo radioaktywne, wylądował w wojskowej bazie lotniczej Pápa na Węgrzech w środę, pomimo zamknięcia nieba Unii Europejskiej dla rosyjskich maszyn w ramach sankcji związanych z napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę” – napisano na portalu Onet.

Wkrótce po tym, jak Rosja rozpoczęła wojnę na Ukrainie, Unia Europejska zablokowała loty dla rosyjskich maszyn. Zostawiła jednak miejsce na tak zwane loty specjalne, co jest w rzeczywistości, całkowicie normalne.

– „Węgierski serwis Telex poinformował, że pomimo tego zakazu, samolot należący do rosyjskich linii lotniczych Volga Dnepr wystartował w Moskwie, następnie przeleciał nad Białorusią, Polską i Słowacją, po czym wylądował w środę rano w wojskowej bazie lotniczej Pápa na Węgrzech” – wynika z raportu przedstawionego przez FlightRadar.

Węgierski portal informacyjny wysłała zapytanie o lot do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Węgier, które nie odpowiedziało. Jednakże, odpowiedź na tą nurtującą kwestię, nadeszła z innego źródła.

– „Przedmiotowy lot odbył się za wiedzą Komisji Europejskiej oraz za zgodą i porozumieniem państw członkowskich UE uczestniczących w trasie” – napisało ministerstwo Innowacji i Technologii, które zwróciło uwagę na to, że niektóre loty specjalne, są zwyczajnie akceptowane.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Źródło: onet, FlightRadar

 

Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
53,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet i mężczyzn od 53,99 zł w Centrum Medycznym Polmed – ponad 300 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz