Home Kategorie Ludzie Nie żyje legendarny sportowiec. Rosjanie zamordowali go w Buczy.

Nie żyje legendarny sportowiec. Rosjanie zamordowali go w Buczy.

Nie żyje legendarny sportowiec. Rosjanie zamordowali go w Buczy.

Oleksij Cibko nie żyje. Były kapitan ukraińskich rugbistów zginął podczas walk z rosyjskim wojskiem na terenie Buczy. Jego poświęcenie dla ojczyzny było godne podziwu.

– „Oleksij Cibko nie żyje. W przeszłości reprezentował Ukrainę w rugby, pełniąc rolę kapitana. Od 2003 do 2005 roku był też prezydentem tamtejszego związku. Po sukcesach w sporcie spróbował swoich sił w polityce. W latach 2015-2018 był burmistrzem miasta Smiła w obwodzie czerkaskim w środkowej części kraju.” – tak opisują go przyjaciele.

Zaraz po tym, jak Rosjanie zaatakowali Ukrainę, Cibko natychmiast zaczął bronić ojczyzny. Niestety zginął on tragicznie podczas walki o miasto Bucza w którym dokonano masakry na ludności cywilnej a poinformował o tym Octavian Morariu, szef europejskiej federacji rugby.

– „Do samego końca wierzyłem, że te informacje się nie potwierdzą, ale niestety, z przykrością muszę zakomunikować, że były kapitan reprezentacji Ukrainy, były prezydent Ukraińskiego Związku Rugby, a także burmistrz miasta Smiła zginął, broniąc swojego miasta i kraju” – napisał na Twitterze.

 

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Źródło: Twitter, Radiozet

Do 60% zniżki na karboksyterapię
Do 60% zniżki na karboksyterapię
59,20 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na karboksyterapię w salonie Kosmetologia Estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz