Home Kategorie Poruszające Bestialstwo Rosjan. Zamknęli na miesiąc 130 osób w niewielkiej piwnicy. Dwanaście z nich zmarło.

Bestialstwo Rosjan. Zamknęli na miesiąc 130 osób w niewielkiej piwnicy. Dwanaście z nich zmarło.

Bestialstwo Rosjan. Zamknęli na miesiąc 130 osób w niewielkiej piwnicy. Dwanaście z nich zmarło.

Rosyjscy żołnierze zamknęli około 130 mieszkańców wsi Jahidne po Czernihowem w piwnicy o powierzchni 65 m kw. Dzieci i inne osoby musiały spać obok martwych ciał.

– „Gdy ktoś umierał, jego ciała nie można było od razu wynieść. Nie zawsze pozawalali na to rosyjscy żołnierze i było to niebezpieczne z powodu ciągłego ostrzału i walk na zewnątrz. Ludzie godzinami, a czasem przez kilka dni musieli żyć obok zmarłych” – napisało BBC.

– „Jahidne na północy Ukrainy, w pobliżu granic państwowych z Rosją i Białorusią, było okupowane przez rosyjskich żołnierzy przez prawie miesiąc. Gdy tam wkroczyli, zabrali mężczyzn, kobiety i dzieci z domów, i grożąc bronią, stłoczyli w szkolnej piwnicy” – tłumaczy BBC.

– „Gdy schodziliśmy po schodach, poczuliśmy smród choroby i rozkładu. Pokój był brudny, materace, ubrania, buty i książki rozrzucone na podłodze. Cztery małe prycze na środku i składnica sztućców w rogu” – piwnica wyglądała strasznie. Zapuszczona, bez okien i wentylacji.

– „To było moje pół metra przestrzeni. Spałem na stojąco. Przywiązałem się tu do poręczy szalikiem, żeby się nie przewracać. Spędziłem tak 25 nocy” – tłumaczył jeden z więźniów.

– „Według niego po piwnicy w ogóle nie można było się poruszać, żeby na nikogo nie nadepnąć. Wśród więzionych tam ludzi było 40 lub 50 dzieci, w tym niemowlęta. Najmłodsze miało zaledwie dwa miesiące. „Podczas mojego pobytu zmarło 12 osób”  – tłumaczył 60-letni więzień.

– „Prawie nie było miejsca. Żyliśmy na siedząco. Spaliśmy na siedząco. Nie żebyśmy w ogóle mogli spać. To było niemożliwe. Tak wiele pocisków trafiało w okolicę. To było nie do zniesienia” – mówiła z kolei 15 letnia Anastazja.

Pilne! Rosyjski samolot nuklearny nad Polską.

Źródło: wnp.pl

Wybielanie i remineralizacja zębów
Wybielanie i remineralizacja zębów
149,00 zł
Oferta zakończona!
Wybielanie zębów lampą LED (od 99 zł) wraz z remineralizacją (od 149 zł) w White & Beauty w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz