Home Kategorie Życie Premier Mołdawii apeluje o przyjęcie jej kraju, Ukrainy i Gruzji do UE.

Premier Mołdawii apeluje o przyjęcie jej kraju, Ukrainy i Gruzji do UE.

Premier Mołdawii apeluje o przyjęcie jej kraju, Ukrainy i Gruzji do UE.

– „Zwracamy się do państw członkowskich, aby przyjęły Mołdawię, Ukrainę i Gruzję do UE. Idziemy drogą modelu europejskiego” – powiedziała premier tego kraju podczas pobytu w Warszawie.

Szefowa mołdawskiego rządu po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim w Warszawie podziękowała za polską pomoc, która została udzielona jej państwu.

– „Od momentu wybuchu wojny przyjmujemy uchodźców. Republika Mołdawii przyjęła już 390 tys. uchodźców. Prawie połowa uchodźców ukraińskich to dzieci. Populacja Mołdawii liczy 2,6 mln mieszkańców. Aż 4 proc. stanowią teraz uchodźcy. Zawsze mieliśmy otwarte granice dla wszystkich uchodźców” – przekazała.

Podkreśliła również że Mołdawia i Ukraina są ważnymi partnerami biznesowymi i że wojna negatywnie wpłynęła również na Mołdawie.

– „Codziennie musimy zmagać się z problemami. Wzrosły ceny. (…) Nasi przedsiębiorcy stracili dużo rynków zbytu” – tłumaczyła.

– „Zwracamy się do państw członkowskich, aby przyjęły Mołdawię Ukrainę i Gruzję do UE. (..) Idziemy drogą modelu europejskiego. Spoglądamy na ten model europejski z wielka nadzieją. Mam nadzieję, że również Mołdawia będzie kiedyś pełnym członkiem UE”  – zaapelowała. Stwierdziła również, że Polska jest wzorem państwa Europejskiego.

Pilne! Rosyjski samolot nuklearny nad Polską.

Źródło: forsal.pl

 

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz