Home Kategorie News Pilne! Niemcy podejmują decyzję. Ropa z Kazachstanu zastąpi rosyjską.
7.32K

Pilne! Niemcy podejmują decyzję. Ropa z Kazachstanu zastąpi rosyjską.

Pilne! Niemcy podejmują decyzję. Ropa z Kazachstanu zastąpi rosyjską.

Niemcy deklarują wolę uniezależnienia się od rosyjskich surowców. Rosja ma być zastąpiona w kwestii dostawy ropy przez Kazachstan. To będzie kolejny cios w rosyjską gospodarkę.

Wcześniej, kazachski ambasador w Niemczech Dauren Karipov oświadczył w tamtejszych mediach, że jego kraj jest gotowy do szybkiego i kompleksowego zacieśnienia stosunków gospodarczych i handlowo- politycznych z Niemcami. To niezwykle ważna deklaracja, która pokazuje, że Rosjanie nie będą mogli już dyktować warunków.

Kazachstan zasadniczo to jeden z najzasobniejszych w bogactwa naturalne kraj na świecie. Np. w produkcji uranu zajmuje pierwsze miejsce na naszym globie (udział w  wys. 40 procent) . Jego rezerwy ropy szacuje się na 30 mld baryłek. Dziennie wydobywa się tam 2 miliony baryłek.

Roczna produkcja gazu wynosi ok. 32 mld m sześciennych. To naprawdę spore zasoby.

Kazachowie mają także do zaoferowania ważne metale przemysłowe, takie jak np. cynk, srebro, ołów, chromit, miedź, złoto, tytan, baryt i pierwiastki ziem rzadkich. Przejście na surowce z Kazachstanu, zupełnie zniszczy dotychczasową dominację Rosji w Europie w zakresie surowców i niewątpliwie będzie to dobre rozwiązanie.

Pilne! Rosyjski samolot nuklearny nad Polską.

Źródło: biznesalert.pl

Piękny uśmiech
Piękny uśmiech
69,99 zł
Oferta zakończona!
Skaling, polerowanie, piaskowanie i więcej od 69,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz