Home Kategorie Poruszające Dramat pod Chersoniem. Rosjanie zgwałcili ciężarną 16-latkę.

Dramat pod Chersoniem. Rosjanie zgwałcili ciężarną 16-latkę.

Dramat pod Chersoniem. Rosjanie zgwałcili ciężarną 16-latkę.

Szef administracji wojskowej w Krzywym Rogu pod Chersoniem przyznaje, że coraz częściej spotyka się z okropnymi historiami, jak gwałt na 16-letniej ciężarnej dziewczynie i 78-letniej babci w jednej z wiosek.

O bestialstwie i gwałtach ze strony rosyjskich żołnierzy, którzy okupowali wsie w okręgu chersońskim, poinformował Oleksandr Vilkul, szef administracji wojskowej w regionie.

– „Z wyzwolonych, przez ukraińskie wojska wiosek w obwodzie chersońskim, dochodzą straszne historie. Takie, jak gwałt na 16-letniej ciężarnej dziewczynie i 78-letniej babci. Ostrzelano też łódź, którą płynęli, próbujący ewakuować się cywile. Trzy osoby dorosłe i dziecko zmarły, dwie osoby zaginęły” – informuje gubernator.

Ukraińskie władze informują, że do ataku na cywilną łódź doszło w piątek przed południem – przy brzegu zalewu Kachowka, w obwodzie Krzywy Róg.

– „W łodzi było 14 osób. Troje dzieci i 11 dorosłych. Na miejscu zginęło dwóch mężczyzn i kobieta. 13-letni chłopak zmarł nieco później. Siedem osób trafiło do szpitala, a dwie zaginęły” – dodaje Vilkul.

Sytuacja w okolicy Chersonia jest dynamiczna. Przewagę od kilku dni uzyskują tam wojska ukraińskie. Mówił o tym generał Waldemar Skrzypczak.

– „Jeśli spojrzymy na mapę, widać doskonały zamysł ukraińskiego dowódcy. Od zachodu idzie ku Chersoniowi uderzenie wzdłuż rzeki Boh, a od wschodu Ukraińcy atakują wzdłuż zalewu Kachowskiego na Dnieprze. W tej operacji, trwającej już kilka dni, robią postępy zmierzając do okrążenia Rosjan, znajdujących się przed miastem” – mówi były dowódca wojsk lądowych.

W okolicy Chersonia od czwartku trwają walki. Zastępca lokalnej rady regionalnej Serhij Chłan, pokazał też nagranie ze skutecznego ataku na pozycje rosyjskiej artylerii w regionie.

Kolejna zbrodnia Rosjan. W Makarowie zastrzelili 132 cywilów.

eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
99,00 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Asystent osoby niepełnosprawnej z MEN i dyplomem za 99 zł z Centrum Rozwoju Personalnego (zamiast 200 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz