Home Kategorie News PILNE! Syreny alarmowe zawyją w całej Polsce.
12.24K

PILNE! Syreny alarmowe zawyją w całej Polsce.

PILNE! Syreny alarmowe zawyją w całej Polsce.

W niedzielę rano na terenie każdego województwa zawyją syreny alarmowe. Nie ma to jednak związku z wojną na Ukrainie. Jest to „akcja w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej”.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał, że w niedzielę 10 kwietnia o 8:41 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej.

– „Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu, chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę” – napisał Mariusz Kamiński.

WP nieoficjalnie ustaliła, że decyzja w sprawie syren została podjęta na wyższym szczeblu, niż MSWiA, a resort Mariusza Kamińskiego ma być tylko wykonawcą polecenia. Decyzja miała zapaść w Kancelarii Premiera.

W komunikacie MSWiA przypomniano, że 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem w Rosji zginęło 96 osób, w tym prezydent m.in. prezydent Lech Kaczyński wraz z żoną oraz wysocy rangą urzędnicy państwowi, dowódcy Wojska Polskiego, a także ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

– „Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie” – przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych.

Resort wyjaśnia, że  „na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt”.

– „10 kwietnia br. o godz. 8:41, zgodnie z przepisami zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren” – przekazano w komunikacie.

W związku z tym mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności.

Bestialstwo Rosjan. Zamknęli na miesiąc 130 osób w niewielkiej piwnicy. Dwanaście z nich zmarło.

Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic
32,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 64% zniżki na: Dermomasaż w firmie HF Clinic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz