Home Kategorie News Dzieci wśród ofiar masakry w Buczy. „Żołnierze stworzyli salę tortur”.

Dzieci wśród ofiar masakry w Buczy. „Żołnierze stworzyli salę tortur”.

Dzieci wśród ofiar masakry w Buczy. „Żołnierze stworzyli salę tortur”.

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa przekazała w sobotę najnowsze informacje dotyczące masakry w Buczy. Do tej pory odnaleziono 36 ciał cywilów, w tym 10 dzieci.

Od 1,5 miesiąca Rosja kontynuuje inwazję na Ukrainę. Władze w Kijowie wciąż szacują straty na terenach, które w marcu były okupowane przez nieprzyjazne wojska. W Buczy zabitych zostało co najmniej 360 cywilów, w tym 10 dzieci.

Przy ul. Jabłunskiej w Buczy Rosjanie stworzyli „salę tortur”, a według ocalałych mieściła się tam kwatera główna kadyrowców, którzy wypalali ludziom oczy, odcinali części ciała oraz zamęczali na śmierć dorosłych i dzieci.

– „Według władz miasta dotychczas potwierdzono, że w Buczy zabitych zostało łącznie 360 cywilów, w tym co najmniej 10 dzieci” – przekazała rzeczniczka praw obywatelskich Ukrainy.

Według rzeczniczki w oblężonym Mariupolu Rosjanie intensywnie używają mobilnych krematoriów do spalania ciał zabitych cywilów i zacierania śladów swoich zbrodni.

Według Denisowej Rosjanie zabierają zwłoki z ulic, a następnie palą je w krematoriach. W ten sposób „oczyszczono” już kilka dzielnic. Krematoria mieszczą się w przemysłowej dzielnicy przy szosie Wołodarskiej.

– „Okupanci wykorzystują wielkie chłodnie magazynów do przechowywania ciał” – napisała Denisowa.

Powrót do podkijowskich miejscowości nadal jest niebezpieczny. Jak przekazał szef władz obwodu gen. Ołeksandr Pawluk, mieszkańcy Kijowa „jeszcze długo będą słyszeć wybuchy”, bo wciąż trwa rozminowywanie.

Pirotechnicy pracują od rana do wieczora, by możliwie jak najszybciej rozminować miejscowości i drogi. Pawluk zaznaczył, że wybuchy, które słychać w regionie, to odgłosy kontrolowanych detonacji znalezionych ładunków.

– „Jeszcze długo będziecie je słyszeć, bo amunicji jest bardzo dużo – to pociski i miny; są zaminowane budynki, samochody, a nawet ciała zabitych, które pozostawił wróg” – dodał gen. Pawluk.

W niektórych rejonach – w okolicach Hostomla i w Irpieniu godzina policyjna będzie wydłużona do kilku dni.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Źródło: PAP

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz