Home Kategorie News Władze wydają obywatelom atropinę. Lek łagodzi skutki ataku chemicznego.
9.54K

Władze wydają obywatelom atropinę. Lek łagodzi skutki ataku chemicznego.

Władze wydają obywatelom atropinę. Lek łagodzi skutki ataku chemicznego.

Organizacja świadcząca pomoc humanitarną Direct Relief poinformowała, że spełni prośbę ministerstwa zdrowia Ukrainy i dostarczy ok. 220 tys. fiolek atropiny.

Międzynarodowe organizacje i Biały Dom uważają, że istnieje ryzyko rosyjskiego ataku bronią chemiczną na Ukrainie. Władze kraju przygotowują się na taką ewentualność.

Ukraińskie ministerstwo zdrowia zwróciło się do organizacji Direct Relief o dostarczenie odtrutki na środki paraliżująco-drgawkowe. Mowa o atropinie, która może przyspieszać pracę serca i pomagać w zmniejszeniu wydzielania śluzu w płucach lub drogach oddechowych. Dzięki temu może powstrzymać skutki zatrucia niektórymi środkami chemicznymi, jeśli zastosuje się ją wystarczająco szybko.

– „Direct Relief wysyła ten lek (do Ukrainy – red.) z niesłabnącą nadzieją, że nie będzie konieczności użycia go, bo atak nigdy nie nastąpi” – powiedziała Alycia Clark, dyrektor ds. farmacji i spraw klinicznych Direct Relief.

Organizacja poinformowała, że wysłała przesyłkę na Ukrainę na początku tego tygodnia ze swojego magazynu farmaceutycznego w Santa Barbara w Kalifornii.

Środki paralityczno-drgawkowe należą do najbardziej śmiercionośnych rodzajów broni chemicznej. Mogą być wdychane lub wchłaniane przez skórę. Powodują uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, mogą prowadzić do wstrzymania akcji serca i zatrzymania oddechu.

„Trucizna w produkcie sprzedawanym legalnie”. Nie żyje 13 osób.

Pakiety spa z 24-karatowym złotem
Pakiety spa z 24-karatowym złotem
119,20 zł
199,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety Relax day spa (od 149 zł) lub DeLUX day spa z 24-k złotem (od 229 zł) w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz