Home Kategorie News Ukraina wypowiedziała umowy z Białorusią. Jest oficjalny komunikat.
4.55K

Ukraina wypowiedziała umowy z Białorusią. Jest oficjalny komunikat.

Ukraina wypowiedziała umowy z Białorusią. Jest oficjalny komunikat.

Ukraiński rząd wypowiedział trzy umowy z Białorusią w dziedzinie oświaty i nauki – przekazał Taras Melnyczuk.

Rada Ministrów Ukrainy wypowiedziała trzy umowy z Białorusią w dziedzinie światy i nauki. Poinformował o tym na Telegramie Taras Melnyczuk, przedstawiciel rządu w Radzie Najwyższej.

– „Wygasły umowy między Radą Ministrów Ukrainy a Rządem Republiki Białoruś w sprawie wzajemnego uznawania i równoważności dokumentów dotyczących stopni naukowych i akademickich oraz współpracy w zakresie certyfikacji pracowników naukowo-dydaktycznych o najwyższych kwalifikacjach. Ponadto Rada Ministrów rozwiązała umowę między rządem Ukrainy a rządem Republiki Białorusi o współpracy naukowo-technicznej” – napisał Taras Melnyczuk.

– „Ponad 45 tys. Ukraińców zostało bezprawnie deportowanych do Rosji i na Białoruś z okupowanych przez siły rosyjskie terenów Ukrainy” – przekazała Tetiana Łomakina z kancelarii prezydenta Ukrainy, cytowana przez agencję Interfax-Ukraina.

Dodała, że okupant przymusowo wywoził ludność z obwodów donieckiego, ługańskiego, charkowskiego i chersońskiego. Odnotowano też takie przypadki w niektórych miejscowościach obwodów kijowskiego i czernihowskiego.

– „Okupanci zatrzymują ludzi podczas rozdawania pomocy humanitarnej albo wtedy, gdy próbują się ewakuować” – poinformowała Łomakina. Zaznaczyła, że znane są przypadki porywania ukraińskich obywateli ze schronów, dochodziło do nich głównie w Mariupolu.

Kuriozalny artykuł w rosyjskich mediach. Tak uderzają w Polaków.

Źródło: PAP

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz