Home Kategorie Życie Papież Franciszek zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Padły słowa o „czułości przebaczania”.

Papież Franciszek zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Padły słowa o „czułości przebaczania”.

Papież Franciszek w trakcie mszy zaapelował o zakończenie wojny na Ukrainie. Mówił, aby „przerwać błędne koło zła i ubolewań” oraz „na gwoździe życia odpowiadać miłością, na ataki nienawiści – czułością przebaczania”.

Papież Franciszek w trakcie niedzielnej mszy w Watykanie mówił o ciężarze wojny na Ukrainie. Ojciec Święty zaapelował o przebaczenie dla tych, „którzy nie wiedzą, co czynią”.

„Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”. Papież Franciszek wielokrotnie odwoływał się do słów Jezusa w kontekście wojny w Ukrainie. Chrystus, zauważył Franciszek, „usprawiedliwia tych brutalnych ludzi, bo nie wiedzą”.

Papież zaapelował, by „przerwać błędne koło zła” i na wojnę odpowiadać aktem miłości i przebaczenia.

– „Kiedy człowiek stosuje przemoc, nic już nie wie o Bogu, który jest Ojcem, ani o innych ludziach, którzy są braćmi. Zapomina, po co jest na świecie i posuwa się do popełniania absurdalnych okrucieństw. Widzimy to w szaleństwie wojny” – mówił.

– „W najbardziej dotkliwym fizycznym cierpieniu męki, Chrystus prosi o przebaczenie dla tych, którzy Go przebijają. W takich chwilach chciałoby się tylko wykrzyczeć całą swoją złość i cierpienie, tymczasem Jezus mówi: Ojcze, przebacz im” – mówił Franciszek.

Apelował o to, by „przerwać błędne koło zła i ubolewań” i „na gwoździe życia odpowiadać miłością, na ataki nienawiści – czułością przebaczenia”.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
Oferta zakończona!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz