Home Kategorie News Rosjanie ukradli pamiątkę po Janie Pawle II. „Szabrownicy”.

Rosjanie ukradli pamiątkę po Janie Pawle II. „Szabrownicy”.

Rosjanie ukradli pamiątkę po Janie Pawle II. „Szabrownicy”.

Rosyjscy żołnierze okradli katolickie seminarium duchowne w Worzelu na Ukrainie. Zabrali m.in. pamiątkowy kielich z mszy świętej odprawionej w 2001 roku przez Jana Pawła II.

– „Szabrownicy sforsowali bramę ciężkim sprzętem, żeby wjechać do środka i nie wyjechać z pustymi rękami. Wywieźli praktycznie wszystko, co można sprzedać. Od klimatyzatorów, przez pralki, komputery, routery, sprzęt kuchenny aż po stare adidasy ojca-rektora, w których lubił biegać” – napisał biskup kijowsko-żytomierski Witalij Krywycki na Facebooku.

Duchowny dodał, że żołnierze uszkodzili też kilka samochodów oraz pomieszczenia seminarium. Poinformował również, że seminarium zostało ewakuowane.

Okradanie sklepów, prywatnych domostw, a nawet obiektów sakralnych w Ukrainie to niestety norma wśród rosyjskich okupantów. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała niedawno w mediach społecznościowych nagranie będące zapisem rozmowy jednego z żołnierzy z jego żoną.

– „Rosyjscy okupanci są tak bezczelni, że plądrowanie ukraińskich domów stało się dla nich jak wycieczka do supermarketu. W rozmowie telefonicznej z okupantem żona prosi o laptopa, trampki i garnitur w odpowiednim rozmiarze” – skomentowała SBU na Twitterze.

14-latka zgwałcona przez 5 okupantów, teraz jest w ciąży. 11-latek zgwałcony na oczach matki.

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz