Home Kategorie News Będzie spotkanie z Władimirem Putinem w Rosji. Misja się powiedzie?
7.03K

Będzie spotkanie z Władimirem Putinem w Rosji. Misja się powiedzie?

Będzie spotkanie z Władimirem Putinem w Rosji. Misja się powiedzie?

Kanclerz Austrii Karl Nehammer w poniedziałek uda się do Moskwy, aby spotkać się z Władimirem Putinem. Tematem rozmów ma być rosyjska inwazja na Ukrainę.

– „To pokazuje nadmierną pewność siebie ze strony austriackiego kanclerza, jeśli poważnie wierzy, że podróż ma sens teraz, gdy Putin pokazał, jakim jest brutalnym zbrodniarzem wojennym” – skomentował planowany wyjazd Nehammera anonimowy ukraiński dyplomata cytowany przez niemiecki dziennik „Bild”.

– „O planowanej wizycie poinformował Berlin, Brukselę i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Zamierza zachęcić do dialogu” – przekazał w niedzielę rzecznik kanclerza Austrii, cytowany przez BBC.

Środowiska unijne, poinformowane o podróży szefa rządu Austrii, określiły ją mianem „przedstawienia PR-owego Nehammera”. W sobotę kanclerz Nehammer spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

– „W Kijowie i w Buczy mógł na własne oczy ujrzeć obraz zniszczeń i okrucieństw popełnionych przez armię rosyjską” – pisze „Bild”.

Od początku inwazji na Ukrainę, czyli od 24 lutego, Putin miał głównie kontakt telefoniczny z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

– „Od wybuchu wojny żaden z przywódców państw unijnych nie pojechał do Moskwy” – podkreśla „Bild”.

To on jest odpowiedzialny za masakrę w Buczy. Ustalono tożsamość dowódcy.

Źródło: PAP

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
199,99 zł
500,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny brwi metodą microblading za 199,99 zł w SkinDerm w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz