Home Kategorie Poruszające „Odcięto mu ręce na oczach córki”. Tak Rosjanie torturowali mieszkańców Ukrainy.

„Odcięto mu ręce na oczach córki”. Tak Rosjanie torturowali mieszkańców Ukrainy.

„Odcięto mu ręce na oczach córki”. Tak Rosjanie torturowali mieszkańców Ukrainy.

Ukraińska rzeczniczka praw człowieka opublikowała w sieci poruszający wpis, gdzie przytoczyła kilka najbardziej makabrycznych przypadków znęcania się Rosjan nad cywilami.

Wojna na Ukrainie trwa już 1,5 miesiąca. Rosjanie wycofali się m.in. z obwodu kijowskiego i większość swoich sił skupiają na wschodzie kraju. Fakt, że udało się wyzwolić część terenów z rąk agresora nie oznacza jednak, że życie wróciło do normy. Jak poinformowała rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa, nadal przebywa tam wielu ludzi „okaleczonych”, którzy poddawani byli torturom.

Denisowa opublikowała w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym przytoczyła kilka najbardziej makabrycznych przypadków znęcania się Rosjan nad cywilami.

– „We wsi Makarów w regionie kijowskim 80-latkowi odcięto ręce na oczach córki. Zmarł od ran.”

– „W Irpienu 20-letnia ciężarna kobieta została zgwałcona przez dwóch raszystów [rosyjscy faszyści – red.]. Straciła dziecko.”

– „W rejonie chersońskim 60-letni mężczyzna został pobity kijami w obecności córki” – historie opisywane przez Denisową mrożą krew w żyłach.

Denisowa poinformowała również, że podczas okupacji niektórych wsi w okolicy Czernihowa „najeźdźcy założyli swoją siedzibę w Cerkwi Wniebowstąpienia”, gdzie „znaleziono ciała ludzi, prawdopodobnie miejscowych mieszkańców, zastrzelonych przez rosyjskie wojsko”.

– „Terror, złe traktowanie i zabijanie ludności cywilnej na terytoriach okupowanych to zbrodnie wojenne” – podkreśliła rzeczniczka i zaapelowała m.in. do ONZ o stanowczą reakcję w tej sprawie.

Szok! Dziewczynki poniżej 10 roku życia zgwałcone w Buczy. Dzieci ze związanymi rękoma [18+]

Wybrany pakiet day spa w Future Fit Day SPA
Wybrany pakiet day spa w Future Fit Day SPA
179,99 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany pakiet day spa w Future Fit Day SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz