Home Kategorie News Kolejni cywile zabici przez Rosjan. Wśród ofiar 7-letnie dziecko.

Kolejni cywile zabici przez Rosjan. Wśród ofiar 7-letnie dziecko.

Kolejni cywile zabici przez Rosjan. Wśród ofiar 7-letnie dziecko.

W wyniku rosyjskich ostrzałów miejscowości w obwodzie charkowskim zginęło w niedzielę 10 cywilów, w tym 7-letnie dziecko – przekazał szef władz obwodu Ołeh Syniehubow.

Wojna na Ukrainie trwa już 1,5 miesiąca. Rosjanie, którzy wycofali się z okolic Kijowa, nadal bombardują miasta na wschodzie Ukrainy, przede wszystkim w obwodach donieckim, ługańskim i charkowskim. W ostatnim z wymienionych ostrzeliwane były m.in. Bałaklija, Pisoczyn, Zołocziw i Dergacze.

– „Niestety, są ofiary śmiertelne i ranni wśród cywilów. Obecnie wiadomo o 11 osobach. 10 z nich zginęło, wśród nich dziecko” – przekazał w mediach społecznościowych szef władz obwodu Ołeh Syniehubow.

Służby prasowe obwodu, na które powołuje się portal Suspilne, podały natomiast, że wśród zabitych jest dwoje mieszkańców Pisoczyna, a jedna z tych osób to 7-letnie dziecko.

Syniehubow poinformował również, że najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie miasta Izium, gdzie trwają zacięte walki. Obecnie nie ma potrzeby masowej ewakuacji mieszkańców Charkowa – zapewnił urzędnik.

Będzie spotkanie z Władimirem Putinem w Rosji. Misja się powiedzie?

Foto: Sergey Bobok/AFP/East News

Wieloetapowy rytuał na twarz
Wieloetapowy rytuał na twarz
71,99 zł
89,99 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowy rytuał Premium na twarz od 89,99 zł w Studiu Urody Juliet w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz