Home Kategorie News Pilne! Brytyjskie ministerstwo ostrzega. Rosjanie planują użyć broni fosforowej w Mariupolu.

Pilne! Brytyjskie ministerstwo ostrzega. Rosjanie planują użyć broni fosforowej w Mariupolu.

Pilne! Brytyjskie ministerstwo ostrzega. Rosjanie planują użyć broni fosforowej w Mariupolu.

– „Rosja może użyć amunicji fosforowej również w Mariupolu w miarę nasilania się walk o to miasto” – ostrzega brytyjskie ministerstwo obrony. Rosjanie nie powstrzymają się przed niczym.

– „Wcześniejsze użycie przez siły rosyjskie amunicji fosforowej w obwodzie donieckim zwiększa możliwość wykorzystania jej w przyszłości w Mariupolu, w miarę nasilania się walk o miasto. Rosyjski ostrzał był kontynuowany w obwodach donieckim i ługańskim, a siły ukraińskie odparły kilka ataków, w wyniku których zniszczono rosyjskie czołgi, pojazdy i sprzęt artyleryjski. Ciągłe stosowanie przez Rosję niekierowanych bomb zmniejsza jej zdolność do rozróżniania celów, gdy prowadzi ataki, a jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko dalszych ofiar wśród ludności cywilnej” – napisał brytyjski wywiad.

13 marca pojawiła się informacja, że siły rosyjskie użyły zabronionych pocisków fosforowych między innymi w Popasnej. Niestety ale wszyscy już wiedzą o tym, że Rosjanie w swoich działaniach na Ukrainie nie powstrzymają się absolutnie przed niczym. Zrobią wszystko, żeby zdobyć totalną władzę w tym kraju i żeby zrównać wszystko z ziemią.

Według Konwencji genewskiej z 1949 r. silnie trująca amunicja fosforowa nie może być stosowana na terenach zaludnionych. Używa się jej raczej do oświetlania danego obszaru, nie zaś do ataku na cywili.

Ukraina dostanie ciężką broń. To koniec marzeń o jednym z celów Rosji?

Źródło: RMF24.pl

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz